Kas mäletate klassikalisi romaane? Lõtv ja kahvatu kangelane põeb mingisugust “moekat haigust”. Ühes teosess on see põrn, teises - seedehäired. Ilukirjanduses pole palju väljamõeldist: klassikud räägivad alati aja reaalsusest.
Loome füüsilised tingimused oma kätega ja pole üllatav, et igale ajastule on iseloomulikud teatud terviseomadused.
Nüüd on diabeedi, rasvumise või südame-veresoonkonna haiguste kohta saadaval palju kasulikku teavet. Ja me õpime järk-järgult oma kehaga tõhusamalt ja tulemuslikumalt töötama.
Ravi ei saa alustada ilma elustiili analüüsita: küsige alati endalt küsimusi, kuidas toit ja uni on korraldatud, kas ärevuse tase on kontrolli all, kas dieedist peetakse kinni vitamiinide ja mineraalide normis?
Täna räägime meie ajastu Trooja hobusest - oksüdatiivsest stressist.
Mis on oksüdatiivne stress ja kuidas see tekib?
Oksüdatiivne stress on rakkude nõrgenemine ja kahjustumine, mis on põhjustatud kehas vabade radikaalide liigsusest. Paljud meist ei kahtlusta isegi seda, et nahk võib palju parem välja näha, liigesed võivad olla elastsemad ja närvisüsteem võib meid oma stabiilsusega rõõmustada. Naha, juuste, küünte, tuju ja energiataseme korral on antioksüdantide tarbimine kindlaim kaitse.
Oksüdatiivne stress on tasakaalu puudumine. Kehal pole aega oksüdeerivaid aineid, mis vabanevad biokeemiliste protsesside tulemusel hapniku osalusel õigeaegselt, kõrvaldada.
Ideaalis peaks keha vabu radikaale kiiresti ära kasutama, enne kui nad hakkavad rakkudega seonduma ja nende struktuuri kahjustama. Fakt on see, et reaktiivsed hapniku liigid on keemiliselt ebastabiilsed. Leides end vabast ruumist, otsivad nad "peremeest" - mis tahes sobivat lahtrit. Stress, tasakaalustamata toitumine, suurenenud vaimne ja füüsiline stress stimuleerivad liiga paljude vabade radikaalide teket.
Meie keha on tark ja vabu radikaale ei toodeta juhuslikult - see on üks viis ohutuse tagamiseks. Keha püüab alati kompenseerida omanikuvigade tagajärgi. Muidugi on rakkudel teatav antioksüdantide kaitse tase, kuid oksüdatsiooniproduktidega iseseisvalt toime tulla on üha raskem.
Kuidas oksüdatiivne stress avaldub ja miks sellest sai sajandi haigus?
Vabad radikaalid kipuvad kogunema, kui looduslikul kiirreageerimissüsteemil pole aega neid neutraliseerida. Seega satub keha järk-järgult oksüdatiivsesse stressi: ilmneb krooniline väsimus, inimene näeb välja oma vanusest vanem ja kaotab energiat.
Kõige huvitavam on see, et selle oleku peamised provokaatorid on tehnoloogia areng, tähelepanu puudumine endale ja oma elustiilile (see, mis pole “tervislik eluviis”):
Kokkupuude ultraviolettkiirgusega (solaariumisalongide ja muude seadmete armastus).
Suitsetamine.
Röntgenikiirgus või kompuutertomograafia (ei tohiks neid uuringuid kuritarvitada, isegi kui olete tervise suhtes eriti tähelepanelik).
Madal looduslike antioksüdantide sisaldus dieedis: vähem kui 500 grammi värskeid köögivilju ja puuvilju päevas. Ideaalis peaksite sööma 800 grammi orgaanilisi taimseid saadusi.
Endokrinoloogiliste häirete, suhkruhaiguse, ülekaalu ja hüpertensiooniga seotud ainevahetuse tunnused.
Alkoholi kuritarvitamine.
Liigne treening. Jah, jah. Inimene teab, kuidas treenida nii tasakaalustamata kui ta sööb! Kui südamelihase koormus suureneb, moodustatakse vabu radikaale kaks korda rohkem kui vaja. Ärge kunagi treenige kandmiseks, stimuleerite looduslike toksiinide tootmist.
Igapäevase tegevuse puudumine.
Probleemid mitokondritega. Mida pikem on mõju rakule, seda nõrgemaks muutub selle struktuur.
Ebasoodsad keskkonnatingimused.
Kroonilise oksüdatiivse stressi mõjud:
Naha kiire vananemine. Elastsus väheneb, praod ja kortsud tekivad varakult.
Juuste väljalangemine ja haprus. Nagu iga valgu struktuur, vajavad ka juuksed õiget toitumist ning vabad radikaalid ei lase toitaineid rakkudesse siseneda.
Viljakuse probleemid.
Dermatiit, ekseem, psoriaas. Enamasti ei ole nahahaigused iseseisvad - see on märk sellest, et keha ei suuda toime tulla ühegi sisemise ega välise agressiooniga. Oksüdatiivne stress on üks selline provokatsioon.
Südame-veresoonkonna haigused ja ateroskleroos. Nende vaevuste ilmnemisel on mõistlik süüdistada lipiidide oksüdeerumist, mis on üsna ohtlik.
Rasva kogunemine maksa kudedesse.
Parkinsoni ja Alzheimeri tõved.
Tegelikult on nimekiri lõputu.
Fakt on see, et rakustruktuurina peab inimene varustama ennast võimsa antioksüdantse kilbiga. Kujutage ette, et kõnnite mööda lahinguvälja ja teie ümber lendavad väikesed kestad. Nad on liiga väikesed, et teile haiget teha. Te ei tunne isegi mõnda lööki. Kui lööke on vähe, siis taastub teie nahk hõlpsalt. Kuid kui olete pidevalt sellise löögi "orkaani tule all", muutuge siis üheks pidevaks verevalumiks.
Need väikesed kestad on vabad radikaalid. Meie rakud on tule all iga päev, iga minut.
Mida saaksime oksüdatiivse stressi ärahoidmiseks teha?
Kaks kasulikku asja. Piira provokaatorite ringi (lõpeta koorimine) ja varusta ennast korralike soomustega.
Elustiili muutuste teemat pole vaja kommenteerida. Hoidkem end välistest antioksüdantidest.
Vabade radikaalide edukas neutraliseerimine:
Naturaalsed antioksüdandid, mis sisaldavad suures koguses erkpunase, kollase ja oranži värvi köögivilju ja puuvilju.
Bioflavonoidid ja polüfenoolid, mida leidub pähklites ja seemnetes, tumerohelistes lehtköögiviljades, tsitrusviljades.
Vitamiinid ja mineraalid, eriti tsink, seleen, magneesium, kaalium, naatrium, räni, kroom, vitamiinid A, C, E, oomega-3 rasvhapped.
Juhtige tervislikku eluviisi, harjutage mõõdukat füüsilist aktiivsust, kõrvaldage elust suhkur ja töödeldud toidud, jooge palju vett ja vabanege järk-järgult halbadest harjumustest.
Ja spetsiaalsed toidulisandid koos antioksüdantide kompleksiga aitavad mitte ainult rakke taastada, vaid suurendavad ka üldist energiataset kehas.
Uuri lisaks H-500 tootest, mis on saanud maailma parima antioksüdandi tiitli. https://terviseakadeemia.blogspot.com/2017/02/elujoud-energia-vastupidavus-taastumine.html
Kui soovid konsultatsiooni ja rohkem infot, siis ole palun hea ja võta minuga ühendust. Kas siis siia postkasti või meilile marjelei@hotmail.com
Lisaks kui sa veel ei oma meie terviseklubi kliendinumbrit, siis selle tegemine on väga lihtne ja tasuta. Vaja vaid klikkida allolevale lingile ja täita ankeet. Klubinumber annab koheselt jaehinnast 20% soodustuse. Lisaks saab osa võtta, igakuistest suurepärastest pakkumistest.
Lisaks kui sa veel ei oma meie terviseklubi kliendinumbrit, siis selle tegemine on väga lihtne ja tasuta. Vaja vaid klikkida allolevale lingile ja täita ankeet. Klubinumber annab koheselt jaehinnast 20% soodustuse. Lisaks saab osa võtta, igakuistest suurepärastest pakkumistest.