MAO ALAHAPPESUS - GASTRIIT

Põhjus: mao alahappesus (AH) pH 2,1 – 6,0 (pH 0,8-1,5 asemel). Esineb igal 3. inimesel, oluliselt langeb juba pärast 40. eluaastat, väljendudes juuste halliksminekus. Elatanud inimestel on see kõigil.
AH korral ei aktiveeru maomahla ensüümid ega toimu valkude seedimist, toit roiskub ja läheb käärima ning arenevad GASTRIIT, sapipõie haigused, dermatiit, psoriaas, nõgestõbi, ekseem, depressioon jt – kuni diabeedi ja maovähini välja. Võib mh tekkida kõhukinnisus, millest ei saa vabaneda dieetide abil.
AH SÜMPTOMID:
Ebamugavus- ja raskustunne maos, kuivus- ja põletustunne suus, kohe peale söömist gaasid, kõht paisub, maos ja soolestikus tekivad valud, rõhitised, kõrvetised, oksendamine, kõhulahtisus ja -kinnisus.
AH TEKKE PÕHJUSED
Organism ei sünteesi piisavalt soolhapet kas mao limaskesta ja näärmete osalise atroofia või nende tundlikkuse langemise (nt Ca defitsiidi pärast ) tõttu sünteesi ergutavate ainete suhtes, mis satuvad makku toiduga. Soolhappe sünteesi ergutavd ained: pipar, adžika, vein jt
Ööpäevas eritub inimeses 1,5-2 l maomahla – mille tootmiseks järgmisel päeval vajab organism sama palju vett. Veepuudusel see aeglustub.
Toitumisrežiimi eiramine, rasvade ja valkude kuritarvitus, liigsöömine, kestev stress, liialdamine söögi ja joogi tulise temperatuuriga (50-60 kraadi), mis hävitab maos soolhapet tootvaid rakke. Parasiidid. Düsbaketrioos.Vähene liikumine. Toidu lahjendamine jookidega,. Söögisooda tarbimise piiramine, soolavaba dieet.
KUIDAS TÕSTA MAOMAHLA HAPPESUST?
Arst määrab esmalt tavaliselt asendusravi – naturaalse maomahla jms.
Maomahla sünteesi ergutavad: liha, kala, munad, hapendatud ja hapupiimatooted, maitseained ja vürtsid (sinep, mädarõigas, adžika); ka aaloe, pohl, viinamari, kirss, jõhvikas, piparmünt, pipar kaneel, karusmari, sidrun, sibul, porgand, tšillipipar, kurk, võilill, rabarber, mustrõigas, peet, mustikas, küüslauk jt.
Vesi – enne sööki juua 1-2 klaasi
Füüsilised harjutused (mitte üle tunni) – enne mida juua 0.5-1 klaas vett
Rohelised kokteilid
Aktiveeritud süsi 3 korda päevas tund enne sööki 10 päeva
Mitte tarbida tooteid, mis võivad tekitada käärimisprotsesse: värsked taignatooted, leib, koorimata piim; või mis nõuavad tugevat seedimist: hapu- ja rõõskkoor, raskestisulavad juustud jms.
Vältida toidu ja joogi tarbimist, mis on üle 40 kraadi kuum.
Pikendada toidu mälumist.
Lülitada igapäevamenüüsse mõned küüslauguküüned, soolane väherasvane heeringas, keefir, normaalse soolasusega liha- ja aedviljapuljongid, riivitud värske kurk, toidud keedetud kapsast ja peedist. Rohkem kiudainerikast toitu! Leiba süüa pigem kuivanult.
Taimede, marjade, aedviljade värskelt pressitud mahlasid 20-30 minutit enne igat toidukorda: teeleht, pihlakas, jõhvikas, must sõstar, kapsas, mädarõigas, porgand, kartul, sidrun jms. Toormahlu juua hiljemalt 15-20 minuti jooksul peale pressimist, muidu hakkavad oma ravitoimet kaotama. Maitseks võib lisada mett.
Tekst: Virgo ja Ljudmilla Mihkelsoo varasalvest
KORALLIKLUBI TOODETEST sobib maohaiguste jt puhul eeskätt AALOEMANNAN
Kasutamine:
Aaloemannan aitab selliste haiguste puhul ning hoiab ära nende tekke või ägenemise, nagu:
– gastriidid ja koliidid
– mao- ja 12-sõrmiksoole haavandid
– Crohni tõbi
– maksafunktsioonide häirumine.

Liitu terviseklubiga ja saa koheselt kõikidelt toodetelt -20% allahindluse. https://ee.coral-club.com/registration/?REF_CODE=888010056163