Kolloidhõbe-tõhusam kui antibiootikumid



Kolloidhõbe-tõhusam kui antibiootikumid

Sind on ehk juba hoiatatud “imeravimi“ kolloidhõbeda eest? Lääne meditsiini esindajad ja farmaatsiatööstus annab endast parima, et inimesi hoiatada kolloidhõbeda eest, nähes selles tõsist finantsilist ohtu. Tegelikkuses leiab kolloidhõbeda turvalisus ja tervist toetav toime aina enam tõestust ning hõbedat kasutatakse haiglatarvikute ning infektsioonivastaste toodete tootmisel juba ammu.
Erinevus farmaatsiatööstuse hõbedat sisaldavate toodete ja kolloidhõbeda vahel on patendiõigused, mis toovad sisse tohutuid kasumeid. Kolloidhõbedat ei ole võimalik patenteerida.Alates 2009. aasta jaanuarist on EL riikides Codex Alimentariusega kolloidhõbeda tootmine keelatud.
Kuidas kolloidhõbe toimib?
Kolloidhõbe toimib tõhusamalt kui antibiootikumid, kuna lisaks bakteritele hävitab see ka viirusi ja seeninfektsioone. Seni ei ole veel välja arenenud hõbedale resistentseid baktereid ja isegi paljukardetud antibiootikumidele resistentne stafülokokk MRSA hävib kolloidhõbedaga. Meditsiinis on kolloidhõbedat lisatud antibiootikumidele, et need mõjuks tõhusamalt ka nende bakterite vastu, mis on antibiootikumiresistentsuse saavutanud.
Hõbeda vesi-nohu ja viiruste tõrjuja
Kas tead,et kui hakkad turtsuma ja pea on paks ,siis on organismi sisenemas mingi viirus ja keha tahab sellest vabaneda .Nüüd tuleb Sul kiirelt tegutseda, sest on aega vaid 6 tundi selle tõrjumiseks. Kui sa selle aja jooksul neist pahadest võitu ei saa, siis võib tulla päevi või nädalaid kestev raske võitlus.
Mi siis teha? Alusta kohe Silver Maxi pihustamist kurku, ninna ja vajadusel ka silma. Võid seda teha iga paari tunni tagant. Ja tee seda kõigi pereliikmetega, sest ka nemad võivad nakatuda või on juba viiruse kandjad.Tee jalgade ja käte vanne, et hakata higistama, poe kiiresti voodisse ning hoidu rahvarikastest kohtadest. Joo võimalikult palju mustsõstra, vaarika, astelpaju jne. mahlasid..Soovitav on võtta ka 2-3 kapslit 2-3x päevas Sipelgapuu koort/ Pau d arco/ Samuti kasuta lisaks veel punast päevakübarat või greibiseemne ektrakti.
KOLLOIDHÕBE
Kolloidhõbedat / Silver Max/ kasutavad ümber maailma miljonid inimesed bakteri-,seen- ja viirusinfektsioonide ravimisel.Sportlased,tervisesportlased,haigustest toibujad ning köik alanenud immunsüsteemiga(kiiritusravi,kemoteraapia)…inimesed kasutavad kolloidhõbedat profylaktiliselt.See tõstab organismi vastupanuvõimet haigustele.Dr. Björn Nordenström Rootsi Karolinska Instituudist on kasutanud kolloidhõbedat juba mitmeid aastaid vähihaiguse ravimises. Tema sõnul on see kaasa toonud haiguse taandumise paljudel patsientidel,(kelle ravimisest teised arstid olid juba loobunud). Kasutajad on ise kirjeldanud tähelepanuväärseid ravitulemusi järgmiste haiguste ravimisel: akne, lööbed, ekseemid ohatised, astma, liigesepõletikud, borrelioosi, põletushaavade, seeninfektsioonid, herpes, hepatiit, pärmseenesündroom, nohu, larüngiit jne
KUI OHUTU ON KOLLOIDHÕBE?
Inimorganism talub kolloidhõbedat eriti hästi ja see on üks ohutumaid haigustega võitlemisel kasutatavatest toodetest. Praktikas ei ole suudetud hõbeda allergiat tõendada (”ehtehõbeda” allergiad on ehetes kasutatud hõbeda ebapuhtusest põhjustatud).KolloidHõbe on tunnistatud kahjutuks puhta kolloidse metalli ja hõbeda ioonidega. Mitmed hõbeda soolad võivad olla inimesele kahjulikud. Paljudes riikides ka traditsioonilise meditsiinikoolituse saanud arstid määravad patsientidele ja kasutavad ka ise oma ravitöös kõige parema alternatiivina kolloidhõbedat selle laia spektri, efektiivsuse ja ohutuks peetud omaduste tõttu. Hõbe ei kogune organismi; selle pooldumisaeg on umbes 5-9 päeva ja hõbe kaob organismist täielikult 90 päeva jooksul.
Hõbeda kasutused antibiootikumi ja pestitsiidina
Hõbedat on juba ammustest aegadest kasutatud nii antibiootikumi kui ka pestitsiidina. Vanasti hoiti jooginõudes hõbedat, sest siis ei olnud ohtu, et vees või joogis võiksid bakterid või vetikad vohama hakata. Seepärast tehti tihti ka hõbenõusid, eriti just joogipeekreid.2
Kaasaegne meditsiin kasutas kolloidhõbedat antibiootikumina aastani 1939, kui mindi üle antibiootikumidele, mida oli kergem ja odavam toota, peamiselt penitsilliinile. Tänapäeva meditsiinis kasutatakse hõbedat peamiselt desinfitseerimiseks. Näiteks kasutatakse USA-s hõbedaühendeid haavade puhastamiseks.
Lisaks toodetakse ka veefiltreid, mis kasutavad vee puhastamiseks kolloidhõbedat. Ka NASA kasutab oma kosmosesüstikutes kolloidhõbedat vee filtreerimiseks.
Kolloidhõbedat on kasutatud edukalt vähi, herpese, HIV/AIDSi3, diabeedi, linnugripi ja
tuberkuloosi korral
Kolloidhõbe tapab üle 650 erineva haigustekitaja, samas kui levinumad antibiootikumid tapavad alla kümne erineva haigustekitaja. Erinevalt antibiootikumidest ei mõjuta ka kolloidhõbe immuunsussüsteemi, sellel ei ole ilmenenud mingisuguseid tagajärgi. Lisaks on täheldatud, et kolloidhõbe suudab tappa patogeene, mida ükski muu antibiootikum ei tapa.
TEE SIIN TASUTA CORAL CLUB KLIENDINUMBER SELLELT LINGILT https://coralorder.com/et/registration/…
Liitudes läbi selle lingi olen sulle personaalne nõustaja .
Saad infot kõikide terviseprogrammide kohta.
Või saada mulle email et soovid kliendinumbrit, siis teen ise Sulle selle.
Kõik Coral club tooted koheselt -20% jaehinnast.
Kliendinumber ei kohusta millekski, ostad vaid neid tooteid mida soovid/vajad. marjelei@hotmail.com
Kui oled liitunud ja soovid tooteid, kirjuta kõigepealt minule, annan parimad nõuanded, kuidas tooteid kõige kergemini on võimalik sinuni toimetada.

Organismi puhastamine, oluline osa elust!

Igaüks meist koristab regulaarselt oma kodu, peseb nõusid, autot jne. Rikkis majapidamisseadmed me parandame või viime remonditöökotta, katkiste asemele ostame uued. Ja ainult oma organismi “tehnilise ülevaatuse” jätame millegipärast alati pärastiseks, siis kui reeglina toimub juba “tõsine rike” ja edasi lükata ei ole enam võimalik. Kuid organismis, nagu ka meie kodus, kogunevad tolm ja mustus, erinevad kahjulikud ained – toksiinid, mille tõttu ongi võimalikud häired selle töös. Kogu elu vältel me kohtleme oma organismi julmalt ja valesti. Ebaõige toit, ebaõiged mõtted ja emotsioonid, vale hingamine, valed harjumused, vale päevarežiim – see on meie praegune eluviis. Seega ei ole üllatav, et te tunnete pidevat väsimust, tahaks kogu aeg magada, kuigi magasite kogu öö, ei ole soovi teha mingit tööd ja isegi pärast nädalavahetust tunnete ennast väsinuna. Kui tihti “koristate” oma organismis, oma kehas? Te arvate, et keha puhastab end iseseisvalt? Jah, ideaalis peaks see olema nii. Aga kahjuks paljud suhtuvad oma organismi niiviisi, et keha ise ei ole enam võimeline iseseisvalt puhastuma. Enamik tänapäeva inimese haigusi tekib rakumürkide kogunemisest ja toiduga saadavate toitainete puudujäägist. Ehk teiste sõnadega, 95% haigustest on põhjustatud ebaõigest eluviisist ja ainult 5% on tingitud geneetilisest ja muudest teguritest. Sageli on meie tapjad peidus kaunite pakendite ja kahjutute nimede taga: mittetäisväärtuslik toitumine, halb vesi, saastunud õhk, toksilised ained toidus ja jookides (mis peidavad end ühe või teise numbriga süütu E-tähe taga), füüsiline kontakt kkodukeemia mürgiste ainetega või toksiinidega kosmeetikatoodetes ja parfüümides. Ja see ei ole kaugeltki täielik nimekiri meid iga päev ümbritsevatest ohtudest.
Saastumise ja rakkude nälgimise suurenedes läheb kogu organism stressiseisundisse, mis viib rakkude ebaõige funktsioneerimiseni. Järgmiseks etapiks on üksikute organite, seejärel aga organisüsteemide ebaõige funktsioneerimine tervikuna. Alles selles staadiumis, harva veidi varem, oleme me sunnitud pöörduma arstide poole, sest seda seisundit nimetatakse traditsioonilises meditsiinis haiguseks. Organismi saastatuse korral selle elundid, veri ja rakud ummistunud toksiinidest, seepärast ei pääse toitained rakkudesse. See tähendab et ainevahetuse efektiivsus, hormoonide või neurotransmitterite süntees on häiritud. See avaldub kiire väsimuse, lihasnõrkuse, kõhugaasidena, valuna kogu kehas, depressioonina, mälu ja keskendumisvõime probleemidena. Need sümptomid tekivad siis, kui suur hulk rakke on juba kahjustatud, kuid ei ole veel liiga hilja midagi muuta. Organismi puhastamise (detoksikatsiooni) probleem on väga terav kogu maailmas. Mis on organismi puhastamine? Organismi puhastamine – see on kahjulike bioloogiliste ja keemiliste ainete (toksiinide) sidumine ja organismist välja viimine. Kontrollige, kuivõrd teie organism on täis toksiine.
Test. Organismi saastatuse kontrollimine
1. Näpistage ennast käeseljast (käelaba pealmisest poolest) ja hoidke nahka 10 sekundi jooksul. Nüüd laske lahti. Mitme sekundi pärast kaob nahavolt? Kas 3 sekundi pärast või hiljem?
2. Kas tunnete ennast suurema osa ajast väsinuna, tühjakspigistatuna ning teil puudub soov midagi teha?
3. Kas te kannatate isupuuduse käes?
4. Kas teil esineb sageli kõhupuhitust gaaside tõttu?
5. Kas te kannatate kõhukinnisuse tõttu?
6. Kas teil on sageli kõrvetisi?
7. Kas teil on sageli suus magus, kibe, hapu või soolane maitse (söögivaheaegadel)?
8. Kas tunnete aeg-ajalt raskustunnet rinnus?
9. Kas teil on valusid jäsemetes ja liigestes?
10. Kas teie uriin näeb välja hägune?
11. Kas teie väljaheide vajub WC-potis põhja?
12. Teie kehamassiindeks (KMI) on suurem kui 25?
KMI = kaal (kg) : (pikkus(m))2
Kehamassiindeksi leidmiseks jagage oma kehakaal (kilogrammides) kehapikkuse (meetrites) ruuduga. Näide: KMI = 68 kg : (1,72 m x 1,72 m) = 23. Normaalseks loetakse KMI 19 kuni 25. KMI alla 19 – see on alakaal, 25-30 – ülekool, 30-40 – rasvumine, enam kui 40 – tervisele ohtlik rasvumine.
13. Kas teil on suus amalgaamplomme? Kas te töötate kahjulike ainetega, nagu asbest, putukamürgid?
TULEMUS
Iga “jah” vastus tähendab, et teie organismis on kogunenud toksiine üle normi ja nad on juba alustanud oma purustavat tööd. Teie organism on saastunud!
Inimese organismi saastumine. Organismi saastumise etapid
Mis on saastunud organism ja millega on ta saastunud?
Terves seisundis teostab inimese organism ise kohustuslikku ja loomulikku puhastust. Jämesoole, maksa, neerude, kopsude, lümfi ja naha kaudu viib organism välja või neutraliseerib toksiine. See on üks tähtsamaid looduslikke protsesse organismis. Vereringe ja lümfisüsteem koostöös jämesoole, urogenitaalse süsteemi ja maksaga eemaldab regulaarselt mürgiseid aineid. Nende protsesside tulemusena väljutatakse mürgised jääkained sama peatumatult, nagu lööb süda või toimub hingamine.
Kõik oleks suurepärane, kui organismi süsteemid suudaksid vabaneda toksiinidest nii, nagu loodus oli kavandanud. Kuid ümbritsevast maailmast satub meie sisse palju rohkem saasteaineid, kui keha on võimeline välja viima. Sisemised süsteemid ja organid, mis tulid varem puhastamise ülesandega kergesti toime, on tänasel päeval ülekoormatud. Vaatamata nende meeleheitlikele jõupingutustele jääb kudedesse väga palju soovimatuid aineid. Selle tulemusena tekivad toksiinidest küllastatud organismis soodsad tingimused erinevatele infektsioonidele.
Kõik me teame vere peamisi ülesandeid – see toob rakkudele toitaineid ja hapnikku ning viib välja süsihappegaasi ja teised jääkained. Peale selle on vere oluline ülesanne meie organismi sattunud võõraste mikroorganismide avastamine ja hävitamine. Kuid kui verega koos ringleb organismis lisaks toitainetele ja hapnikule hiigelkogus toksiine ja kõik see satub rakkudesse, kas saab siis inimene terve olla? Vastus on ühetähenduslik – ei saa!
Kust siis satuvad meie organismi kahjulikud ained ja mida need endast kujutavad?
Toksiinide liigid
Iga inimese organismis on teatud kogus ḱahjulikke aineid, mida nimetatakse toksiinideks (kreeka sõnast toxikon – ‘mürk’). Teeme kohe selgeks terminid. Viimasel ajal on muutunud populaarseks kasutada sõna “šlakk” (ehk “räbu”). Sõnaraamtud annavad selle sõna tähenduseks metallitööstuse jäätmed. Inimorganismi puhul mõeldakse sõna “slakid” all meie organismi töö käigus moodustunud jääkaineid. Kahjuks on see üsna kitsas määratlus nende mürgiste ainete jaoks, mis moodustuvad ja kogunevad meie organismis selle elutegevuse käigus. Seepärast, vältimaks segadust terminoloogias, nimetame me igat liiki kahjulikke aineid, mis pärsivad organismi füsioloogilisi funktsioone ja põhjustavad inimese haigestumise või hukkumise, toksiinideks. Me eristame neid üksnes selle järgi, kust need satuvad meie organismi – kas seest või väljast.
Kõik toksiinid jagunevad kahte suurde rühma
1. Eksotoksiinid
– keemilise ja loodusliku päritoluga kahjulikud ained, mis satuvad organismi väliskeskkonnast koos õhu, vee, toiduga jne.
Siia kuuluvad füüsilised tegurid, mis häirivad ainevahetusprotsesse: elektromagnetvälja mõju, vibratsioon, müra ja valguse toimed. Kõige sagedamini puututakse eksotoksiinidega kokku:
toidumürgistuse korral (mikroobide ja seente toksiinid, nitraadid, nitritid, raskemetallid jne);
kahjulike lisanditega küllastunud õhu sissehingamisel (nt suurtes tööstuslinnades, tervist kahjustavas tööstuses, ökoloogiliselt ebasoodsates piirkondades);
suurte alkoholikoguste sissevõtmisel;
ravimmürgistuste korral (mürgiseid aineid sisaldavate ravimite või suurte ravimiannuste tarvitamisel).
Tinglikult võib kõik välistoksiinid (eksotoksiinid) jagada mitmesse suurde rühma.
Esimene rühm – need on keemilised ained, mis satuvad organismi väliskeskkonnast. Need on tööstuslikud mürgid, raskemetallid, soolad, nitritid, nitraadid, pestitsiidid jms. Need võivad sattuda inimese organismi veega, toiduga, sissehingatava õhuga, naha ja limaskestade kaudu.
Meie linnades on palju pliid, kaadmiumi ja teisi raskemetalle. Kusjuures mida rohkem on linnas tööstusettevõtteid, mis on seotud värviliste metallide töötlemise, elektriseadmete tootmisega ning metallurgia- ja tööpingitööstust, seda suurem on oht keskkonnale.
Raskemetallid on mürgid, mis kahjustavad maksarakke ja -funktsioone. Maks aga – see ei ole ainult tähtsaim organismi puhastav elund, see juhib praktiliselt igat liiki ainevahetust ja ka immuunsust.
Vask, tsink ja kroom anorgaanilises vormis on mürgid, mis tekitavad aneemiat (kehvveresust), mõjuvad halvasti neerudele ja aitavad kaasa allergia tekkele. Seda mikroannuste korral. Ägeda mürgistuse korral hävivad vererakud – koos kõigi sellest tulenevate tagajärgedega.
Elavhõbedat kasutatakse põllumajanduses, näriliste tõrjel, elektrilampides, ravimpreparaatides jne. Elavhõbe tekitab neerude ja vereloomeorganite kahjustusi, aneemiat.
Tarvitades toiduks kala, mis on püütud veekogudest, mille kaldal asuvad tööstusettevõtted, võib saada tööstuslikke toksiine. Köögiviljadega, mis ei ole kasvatatud keskkonnale ohutul viisil, saab inimene nitraate ja nitriteid. Teravili, mis on kasvatatud elava liiklusega maantee lähedal, muutub plii allikaks. Teede lähedalt kogutud ravimtaimed võivad sisaldada erinevaid toksiine ja mürgiseid aineid. Seetõttu on oluline koguda ravimtaimi mitte lähemal kui 500-600 m kaugusel maanteedest ja raudteedest.
Teine rühm – need on loodusliku päritoluga toksiinid. Kusjuures, kui toiduainetesse satuvad näiteks salmonellad, tekib äge mürgitus, mis nõuab kiiresti arstiabi. Samuti võib saada mürgituse ka tundmatutest seentest ja mürgistest taimedest. Kui aga inimene tarvitab pikka aega ebakvaliteetseid toiduaineid, mis on nakatunud näiteks mingite mikroskoopiliste seentega, mille suhtes ei ole selgelt väljendunud reaktsiooni, kogunevad organismi toksiinid. Selle tagajärjel inimese organism mürgitub aeglaselt aga pidevalt, mis toob kaasa suure hulga rakkude pideva hukkumise, lõpptulemusena haiguste tekke ja enneaegse vananemise.
Selliste seente allikaks võivad olla riis, mais, maapähklid (ehk arahiispähklid), kreeka pähklite tuumad, kui nende normaalse säilitamise tingimusi on rikutud.
Kolmas grupp – säilitusained, toidulisandid, värvained. Paljud nendest kahjulikest ainetest on kantserogeenid, see tähendab ained, mis provotseerivad vähirakkude tekkimist ja kasvu organismis. Ostes kaupluses ühte või teist toodet, peab pöörama tähelepanu selles sisalduvatele värv- ja säilitusainetele. Täiendavalt etikettide uurimisele kulutatud viis minutit aitavad ennetada vähktõbe. Parem on kasutada värskeid kodumaiseid tooteid. Võimaluse korral hoidistada ise talveks köögivilju, keeta moosi, valmistada kompotte.
Neljas grupp – ksenobiootikumid. Ksenobiootikumid – ained, mida varem looduses ei olnud, need on inimeste loodud. Kõige sagedamini on need kloori sisaldavad mürgised ained. Inimese organism on aastatuhandete jooksul kohanenud teatud toksiinidega ja välja töötanud oma mehhanismid nende kahjutustamiseks. Ja äkki tuli XX sajandil uute toksiinide laviin. Praegu on olemas ligi 4000 nimetust ksenobiootikume.
Ksenobiootikumide tüüpiliseks näiteks on mürk dioksiin. See on rakumürk, mis toimib raku tuumale. Dioksiini surmav annus on 1000 korda väiksem kui mõnel keemiarelval, näiteks ründemürgil sariin.
Dioksiini sisaldavad autode heitgaasid ja tubakasuits, see tekib plastjäätmete töötlemisel, värvainete tootmisel, vee kloorimisel. Pinnasest kaob dioksiin 10 aastaga, organismist – 8 aasta jooksul.
2. Endotoksiinid
– kahjulikud ained, mis moodustuvad organismis selle elutegevuse protsessis. Endotoksiinid moodustuvad ka selle tagajärjel, kui meie organism võitleb erinevate mikroorganismidega. Kuid juhul, kui organism ei märganud kohe sissetungi, siis mikroorganismide elutegevuse seadused on samuti endotoksiinid (sisemised toksiinid). Eriti palju tekib neid erinevate haiguste ja ainevahetushäirete korral, aga nimelt:
kõrvalekalded soolestiku töös (düsbakterioos);
maksa düsfunktsioon (hepatiidi eri vormid);
ninaneelu haigused (tonsilliit, farüngiit, gripp, äge respiratoorne haigus);
suuõõne haigused (parodontiit, parodontoos, gingiviit);
neeruhaigused;
allergilised seisundid;
stress.
See ei ole kaugeltki täielik nimekiri haigustest ja organismi seisunditest, mis viivad suurtes kogustes kahjulike ainete tekkeni ja akumuleerumiseni.
Kuidas ja kus akumuleeruvad toksiinid?
Inimorganism, see on hämmastav mehhanism, mis kaitseb toksiinide eest oma tähtsmaid organeid – aju ja südant.
Tark organism viib liigsed saasteained “linnast välja prügilasse”, see tähendab, ladustab inertsetesse, perifeersetesse kudedesse, mille hävimine ei too kaasa otsest ohtu elule. Sellised koed on rasvkude, mille suurim hulk paikneb naha all ja kõhukelmetaguses ruumis piki selgroogu, põhjustades suurt kõhtu meestel ja rasva ladestumist väikevaagna piirkonda ning puusadele naistel, aga ka toksiinide soolaladestusi luu- ja lihaskonnas.
Aastatega, umbes neljakümne aasta vanuses, täitub toksiinide soolade “kalmistu” rakkudes ja sidemetes (ligamentides) juba täielikult ja siis kandub toksiinide soolade ladestumise protsess elutähtsatesse organitesse, kus hakkavad järk-järgult tekkima haiguslikud muutused.
Seega akumuleerivad toksiinid meie organismis järgmises järjekorras:
Kõigepealt ladestuvad toksiinid organismi pindmistes kihtides (nahas, limaskestas, eelkõige seedetrakti limaskestas), seejärel ülemiste hingamisteede ja bronhide limaskestades.
Seejärel toimub toksiinide ladestumine siseorganites: maksas, kõhunäärmes, kopsudes, endokriinnäärmetes.
Pärast seda toimub toksiinide ladestumine sidekoes, veres, lümfis, rakkudevahelises vedelikus (rakkudevaheline vedelik muutub järk-järgult vedelast olekust geeliks). Seejärel akumuleeruvad toksiinid liigestes, lihastes, luudes.
Organismi saastumise etapid
Võib eristada mitut organismi saastumise etappi. Keha saastatuse etapid näitavad mitmete tuhandete haiguste süsteemset klassifikatsiooni ja selgitavad sadade tuhandete sümptomite olemust. Enamasti on konkreetsed haigused korraga 2-3 keha saastumise etapi ilminguiks. Kuid mõistes keha saastumise seitset etappi, on lihtsam mõista kõiki haigusi, ja seega, teades nende põhjust ning omades suurt tahtmist ja armastust enese vastu, püüda nendest võitu saada.
1. etapp. Eritumise staaadium
See on füsioloogiline staadium. Näiteks, inimene tarvitas toiduks riknenud toiduainet, selle tagajärjel tekkis tal oksendamine ja kõhulahtisus, seejärel saabus tervenemine. Või sattus inimorganismi mingi viirus, mille tulemusena tõusis tal palavik, tekkis nohu, päeva-paari pärast nohu kadus ja inimene paranes.
Toimub kõiksugu toksiinide füsioloogiline eritumine kudedest ainevahetuse protsessis. Toksiinid ärritavad lümfi ja inimesel tekivad väsimuse sümptomid. On tarvis rohkem jõudu, neutraliseerimaks toksiine maksa ja neerude kaudu. Väliselt terve inimene tunneb vaid üldist väsimust, ärrituvust, tekib nõrkus, peavalu, ebamugavustunne maos, maksas, mõnikord väga tugev näljatunne (tunnistus alanud närvikanalite mürgistusest), mis lõpuks toob kaasa kaela osteokondroosi. Tekib puhitus ja seedehäired.
Enamasti hakkab see orgnismi saastumise esimene etapp endast märku andma väheliikuva eluviisi korral.
Mõned harjutused eneseanalüüsiks keha saastumise esimese etapi korral:
1. Vajutage külje poolt õla ülemist osa (acromion) vasakult ja paremalt üheaegselt. Sama tehke piki selgroogu, vasakult ja paremalt poolt selgroolülisid. Kui tunnete vajutamisel valu, siis on piimatooted, puljongid ja paljudest komponentidest koosnev segatoit on juba teinud keha kangestumisel oma töö. Pinge piki selga ja õlgu muudab keha jäigaks ja põhjustab pideva väsimussseisundi.
2. Puudutage vasakut kõrva parema käega, painutades selle üle pea ja vastupidi, paremat kõrva vasaku käega.
3. Proovige panna pea vasakule õlale, seejärel paremale. Kui te tunnete valu, on algamas osteokondroos.
Väsimus – see on energia seiskumise tagajärg saastunud ja väheliikuvas kehas.
2. etapp. Reaktsiooni ehk vastutuse staadium kogunenud toksiinidele
kõiksugu toksiinide kudedest eritumise patoloogiline intensiivistumine.
Toksiinid “ründavad” peaaju hallollust, tekitades närvide ärritust, mille tulemusena hakkavad inimest häirima püsivad, igapäevased peavalud ja üha suurenev väsimus, valud liigestes ja lihastes. Kui need sümptomid ei kaasne mingite haiguste avaldumisega, võib see märku anda sellest, et inimene tarbib liiga palju maiustusi ja suhkrut, st organismi üleküllastamisest konkreetsele inimesele sobimatu toiduga. Seejuures võib olla palavik, nohu, köha, higistamine, kõhulahtisus, mäda väljavool, tekib kerge valu liigestes, lööbed näol ja kehal, täheldatakse sagedasi külmetushaigusi, aga ka eri liiki allergiaid, ekseeme, dermatoose, vistrikke jne. Nahk muutub kuivaks ja närtsib kiiresti, seda kahjustab kergesti külm ja see kuivab liialt palavusest. Sellel etapil väljutab organism intensiivselt toksiine, kuid tal ei ole enam piisavalt jõudu, tegemaks seda kiiresti ja efektiivselt. Tekib organismi intoksikatsioon. Selles staadiumis toimub patoloogiliste protsesside areng. Nõuetekohase ainevahetuse korral jaguneb meie energia toidu seedimise, toitainete omastamise ning rakkudest ja kogu kehast elutegevuse jääkainete väljutamise vahel. Sellel etapil kulutatakse energia stimulaatorite kujul organismi sattuvate mürkide – kohvi, suhkru, tubaka, alkoholi, anorgaaniliste ühendite, säilitus- ja värvainete töötlemiseks, ülejäänud funktsioonide täitmine aga vajalikus korras ei toimu. Selle tulemusena satub keha kroonilise mürgistuse seisundisse.
3. etapp. Suure hulga toksiinide kogunemise ja ümberjaotamise staadium
– nende kergekujuline kogunemine I astme rasvumise kujul või vastupidi, I astme kõhnumise kujul, millega kaasneb toksiinide uute ladestumiskohtade teke: lipoomid, polüübid, hemorroidid jne.
Saastumine võib väljenduda esmapilgul põhjendamatute allergiliste või allergiasarnaste sümptomite ilmnemisega, nagu liigne pisaratevool, eritised ninaneelust, pidevalt kogunev lima kurgus, konjuktiviit, sinusiit. Selles staadiumis naha ja limaskestade sümptomid sageli juba kaovad. See näitab, et organismi toksiinide väljutamise reservid on ammendunud ja need hakkavad ladestuma kudedesse.
Toksiinide kontsentratsioon suureneb ja aju hakkab sisse lülitama nende organismist väljutamise mehhanisme (puhastusreaktsioon). Niipea, kui organismi intoksikatsioon ületab lubatud piiri, võib inimesel alata köha, esineda astma sümptomid, lima eritumine, tekivad muutused nahal, st nähtavad signaalid selle kohta, et olukord on halb – sellised nagu psoriaas, ekseem, diabeet jne. Naistel algavad günekoloogilised häired erinevate eritiste kujul. Kõik see annab tunnistust valest toitumisest, liigsest liha, munade, jahutoodete ja kondiitritoodete tarbimisest. Kolmandasse etappi liigitatakse ka selline laste seas küllalt sageli esinev haigus, nagu öine voodimärgamine. Erinevate allergiliste reaktsioonide ilmnemine – see tugevasti saastunud organismi loomulik püüd endast mustust välja visata.
Stimulaatoriks võivad olla kõige erinevamad allergeenid: õietolm, olmetolm, loomade karvad, toit, ravimpreparaadid jne.
4. etapp. Küllastumise staadium
– avaldub subjektiivsete sümptomitena.
Objektiivseid sümptomeid on vähe, seepärast pannakse üldised diagnoosid: vegetatiivne düstoonia, migreen, varajane menopaus, ainevahetuse häired, selgroo osteokondroos, kroonilise väsimuse sündroom.
Mõnikord peetakse sellise diagnoosiga inimesi ka simulantideks. Seepärast nimetatakse seda staadiumi veel “vaikivaks” või “tummaks”.
Selles toksiinide ladestumise staadiumis hakkavad organismis kujunema pöördumatud protsessid. Kuid kui inimene, kes on selles saastumise staadiumis, hakkab aktiivselt organismi puhastama, võib veel saavutada häid ja püsivaid tulemusi. Selles staadiumis on organism veel võimeline võitlema haigusega ja see võib kauaks ajaks taganeda.
Kuid selles toksiinide kogunemise staadiumis ei piisa alati ühest puhastuskuurist ja tulemused ei ilmne kohe, vaid aeglasemalt kui varasemate staadiumite korral.
Nende nelja staadiumi kestel saab organism kuidagi saastatusega hakkama, perioodiliselt toksiine välja visates, ägenemistega. Kui aga organismi puhastumist ei toimu, läheb toksiinide kogunemise protsess üle järgmistesse staadiumidesse, mida iseloomustab toksiinide tungimine raku sisemusse ja selle hävimine.
Seejärel hävivad toksiinide kogunemise korral rakusisesed struktuurid – sellised, nagu ensüümid ja geenid. Nendes staadiumides avalduvad pärilikud haigused ja nende eelsoodumus.
Esimest nelja staadiumi võib määratleda kui kudede saastatusi, järgmisi aga kui rakkude saastust.
Kõige levinumad haigused on organismi saastatuse neljanda etapi haigused. Ja tavaliselt töötavad nendega kirurgid.
Kui inimene ei ole võtnud tarvitusele abinõusid keha puhastamiseks saastumise esimese kolme etapi jooksul, siis toksiinid tihenevad, moodustavad tsüsti, täidab põskkoopad ja elundite õõnsused. Eriti piinavalt kulgevad põskkoobastega seotud protsessid.
1. Sõrmedega vajutage põsesarnade alust piirkonda suunaga alt üles. Kui tunnete valu, tähendab et põskkoobastesse on kogunenud lima.
2. Vajutage kõrvanibu all olevat punkti paremal ja vasakul. Kui on valu – on kogunenud lima sisekõrva käikudesse. Lipoomid lõualuu all näitavad lima kogunemist kopsualveoolidesse.
Hingamisteede pind on blokeeritud.
3. Kontrollige nahka põskedel. Kui nahk on kare, on komedoone, fistuleid – kopsudesse koguneb rasvane lima. Naistel koguneb rasvane lima veel ka rinna piirkonnas. Meestel tekivad eesnäärme defektid. Rasvase lima eesnäärme piirkonda kogunemise esimesteks tunnusteks on vistrike ilmumine genitaalide piirkonnas. Eriti suur lima kogunemine võib olla maksa ja neerude piirkonnas. Kontrollige arhilleuse kõõlust. Pingul ja õhuke. Kui masseerides valu ei ole, on kõik korras. Kui see on rasvane, paistes – suguelundite ümber on kogunenud lima.
4. Silmad annavad väga varakult märku lima kogunemisest rindades, munasarjades ja eesnäärmes. Kui alumise lau all silmakoopa alumises osas on näha valge ja kollaka lima kogunemist, see tähendab, et väikevaagna elundid on lima täis. Naistel tekib valgevoolus, meestel impotentsus.
5. etapp. Degeneratsiooni hävimise staadium
Organism viib toksiinid laiali kõikidesse organitesse, mis toob kaasa nende kuju muutuse ja funktsioneerimise häired. Selle protsessiga kaasnevad haigused, mis on seotud organite sidekudede deformeerumisega, nagu reuma ja polüartriit.
Selles organismi saastumise staadiumis on objektiivsed ilmingud nõrgad, kuid annavad juba laboriuuringutel positiivseid tulemusi. Tekivad sekundaarsed häired: atroofiline riniit, parees, nägemisnärvi atroofia, tsirroos ja teised.
Organismi saastumise selle staadiumi kõige silmatorkavamateks ilminguteks on südame-veresoonkonnaga seotud haigused. On olemas selle süsteemi kahte liiki patoloogilisi muutusi, mis põhjustavad südame ülekoormust.
Veresoonte valendiku vähenemine.
Veresooned muutuvad jäigaks ning veresooneseintele ladestub kolesterool. Sageli tekivad seedimata valkude ülekülluse korral organismis sellised haigused nagu reuma, polüartriit jne.
Südame mõõtmete suurenemine
Suurtes kogustes piimatoodete, maiustuste, taignatoodete toiduks tarvitamine toob alguses kaasa maksa ja neerude saastumise, seejärel aga, kui need hakkavad oma funktsioone ebapiisavalt täitma, saasteainete sisalduse suurenemise veres. See aitab kaasa südame suurenemise higuse tekkele. Sageli toimub see ka suure alkoholilembuse tõttu.
6. etapp. Toksiinide laviin jõuab närvisüsteemi toitvasse plasmasse
Kannatavad ajurakud, tekivad insuldid. Veresooni blokeerivad sidekude ja aterosklerootilised naastud. See toob kaasa infarkte, kõrgvererõhutõbe, halvatust. Selles organismi reostumise staadiumis on närvikanalite saastatus biokeemiliste ladestustega nii suur, et signaalide ülekanne muutub nende kaudu võimatuks. Seetõttu tekib tahtlike liigutuste nõrgenemine, osaline halvatus. Parkinsoni tõbi jne. Tekivad paisunähud ja patoloogilised ladestumised: rasvumine, tsüstid, healoomulised kasvajad, sünnimärkide arvu suurenemine, polüüpide kasv, närvisüsteemi haigused jne.
Klompide tekkeprotsessi stimuleerib: küllastunud rasvu, kolesterooli, kloori, kaltsiumi, rauda ja teisi anorgaanilisi aineid sisaldava toidu tarvitamine, mis raskendab arteriaalset vereringet, vähendab hapniku hulka (hüpoksia) ja aeglustavad toitainete voolu rakkudesse (see loob eelduse rakusurmaks), põhjustades lahtiseid haavandeid ja verejookse.
7. etapp. Patoloogilised muutused organismis tervikuna
või üksikute organite, kudede, limaskesta rakkudes, pahaloomuliste kasvajate teke. Toksiinide toime on kompleksne, organismi vastupanu aga minimaalne.
8. etapp. Rasked kroonikised haigused, mille lõpp on väga kurb
Rakkude kasvu ei kontrolli enam vähivastane kaitsemehhanism. See on organismi saastatuse viimane etapp, pöördumatud haigused, mis on seotud rakkude ja organite hävimisega, st vähk.
Vähk – see on seisund, mille korral vähivastane kaitse, mille tagab jämesoole ensümaatiline aktiivsus, on null. Kui patoloogilised rakud moodustuvad ja paljunevad takistamatult. See tähendab, et täiesti korrast ära on seedetrakti ja kogu organismi töö.
Pilt ei ole rõõmustav. Kas on võimalik kuidagi aidata ennast selles staadiumis? Mida teha? Kuidas korraldada oma organismi “suurpuhastus”? Kuidas teha nii, et meie teiega võiksime elada oma kehas ja koos oma organismiga mugavalt ja õnnelikult?
Alustuseks jõuame selgusele organismi saastatuse peamistes põhjustes. Millised on siis need põhjused, mis viivad toksiinide, jääkainete, mürkainete kogunemiseni inimese organismis. Põhjuseid on palju ning need on väga erinevad.
Organismi saastumise 12 põhjust
Kõik põhjused saab taandada 12 peapõhjusele.
1. psühholoogia
2. dieet
3. joogid
4. BVSPjaAA
5. meditsiin
6. liikumine
7. traumad
8. pärilikkus
9. kahjulikud harjumused
10 bioenergeetika
11. ökoloogia
12. aeg
Psühholoogia
Miks psühholoogia? Me otsustame teiega ise, mida, kui palju, millal süüa ja millise kvaliteediga. Ise me otsustame enda jaoks, kas juua või mitte juua kasutuid, sageli aga ka kahjulikke jooke. Mõnikord me valime iseseisvalt oma organismi ravimeetodeid. Üksnes meie ise otsustame, kas me tahame risustada oma organismi tubaka ja alkoholi toksiinide ja mürkidega. Me valime teadlikult, kui tugevalt reageerida ühtedele ja teistele meie elus toimuvatele sündmustele.
Meie elu – see on katkematu füüsiline ja vaimne tegevus. Kui lisame siia emotsionalse ülekoormuse, saame elu, mis on stressidest üleküllastunud. Arvestades, et enamikus ühiskondades kultiveeritakse põhimõtet “24 tundi päevas, 7 päeva nädalas,” on raske pidada üha kasvavat neurootiliste ja psühholoogiliste probleemide hulka millekski ootamatuks. Stress põhjustab toksiinide ladestumist mitte ainult kehas, vaid ka meeles.
Kui paljud meist mõistavad, et isegi istuva töö korral põhjustab vaimne stress lihaspinget kogu päeva kestel, põhjustades füüsilist väsimust? Kas olete kunagi märganud, kuidas stressiseisundis on teil hambad kokku surutud või näo-, kaela-, seljalihased pinges?
Pidev, vaibumatu igapäevane rahutus – see on stressi kõige “mürgisem” vorm. Stressi-seisundis toodab organism teatud keemilisi aineid, mis kahjustavad immuunsüsteemi ning põhjustavad erinevaid haigusi. Stress hävitab aju närvirakke, mis toob kaasa mälu halvenemise, seksuaalfunktsiooni häireid ja südameinfarkti. Seedehäired (puhitus, kõhukinnisus, kõhulahtisus, maohaigused) – need on vaid mõned stressi tõttu tekkivad sümptomid. Pidev stress avaldub lisaks füüsilistele tervisehäiretele ka mitmete emotsionaalsete ja psühhosomaatiliste probleemidena. Need uuringud näitavad, et stress soodustab suure hulga haiguste teket, näiteks:
– südame-veresoonkonna haigused;
– seedetrakti häired;
– menstruaaltsükli probleemid;
– kaela ja selja spasmid;
– peavalud;
– unehäired ja unetus;
– raseduse katkemisi naistel.
Pidevad tänapäevaelu stressid toovad kaasa organismi kaitsevõime vähenemise, selle võimetuseni kõrvaldada “prügi” täielikult ja õigeaegselt, mis lõpuks viib organismi saastumiseni toksiinidega. Mitte asjata ei nimeta teadlased stressi “vaikivaks tapjaks”.
Toitumine
Järgmiseks meie organismi mõjutavaks teguriks on toitumine. Nagu üks iidvana hiina vanasõna ütleb: “Otsi oma haigust taldriku põhjast!”. Teil tekkis küsimus: “Kuidas nii, et me sööme selleks, et pikendada oma elu ja puhastume loomulikul teel, miks peaks toit meie organismi saastama?”
Vastus on väga lihtne. Jah, tõepoolest, me sööme elu alalhoiuks. Küsimus on vaid selles, mida ja kuidas me sööme. Oluline on ka see, kui palju toitu me sööme, nii ühekorraga kui ka päeva jooksul, mis kellaajal sööme.
Rühm teadlasi koostas uuringute alusel loetelu tervisele kõige kahjulikumatest toiduainetest ja näitas, millist kahju tekitavad meile kõigile nii harjumuspärased toiduaineid meie organismile.
Kõige kahjulikumate toiduainete nimekiri
ESIMENE KOHT. Pika säilivusajaga tooted. Need võivad olla nii piimatooted kui ka majonees ja konservid, vorstid, singid. Kogu asi on selles, et nendesse lisatakse nitraate värvuse säilitamiseks, konservante. Suures koguses on need aga kantserogeensed (vähki tekitavad).
TEINE KOHT. Rasvad. Eriti ohtlikud on niinimetatud ülekuumenenud rasvad, st teistkordselt kasutatavad rasvad. Toiduainete kõrge rasvasisaldus suurendab rinnanäärme- ja eesnäärmevähi, aga ka jämesoolevähi tekke tõenäosust. Ohutud pole ka kõik toiduained, mida korduvalt kuumtöödeldakse. Ühesõnaga, valmistatud toit tuleb ära süüa, mitte seda säilitada.
KOLMAS KOHT. Kõrgema sordi rafineeritud, valge jahu seisab kindlalt kõige kahjulikumate toiduainete nimekirja esimestes ridades. Sai ei ole täisväärtuslik leivatoode.
NELJANDAL KOHAL on rafineeritud suhkur. Arvata võib, et selle kahjulikkusest teavad kõik ja mingeid selgitusi vaja pole. Kooslus: rafineeritud suhkur + valge jahu – see on peaaegu 100-protsendiline variant saada diabeet, südame-veresoonkonna haigused, rasvumine ja muud, pehmelt öeldes, ebameeldivused.
VIIENDAL KOHAL on rafineeritud taimeõlid, millest on puhastamise käigus, nagu ka valgest jahust, eemaldatud absoluutselt kõik bioaktiivsed komponendid, mis takistavad selle pikaaegset säilitamist, kaasa arvatud üks võimsamaid antioksüdante – E-vitamiin. Taimeõli, mida meie esivanemad nimetasid paastuõliks, kuna selle puudumine toidus pika aja kestel on inimorganismile hukutav (esmajoones kannatab aju, kesknärvisüsteem ja südame-veresoonkond) ja seepärast ei tohi seda keelata isegi kõige rangema paastu ajal, muudame me “destilleeritud veeks”, mis on praktiliselt võrdväärne selle täieliku toidust väljajätmisega
KUUENDAL KOHAL on lihvitud valge riis, mis on viimastel aastakümnetel muutunud teiseks “peamiseks leivaks”, millest tema tööstusliku töötlemise (lihvimise) käigus eemaldatakse täielikult riisiidu ja viljatera kest. Sisuliselt on see seesama rafineeritud tärklis – kergesti omastatavad puhtad süsivesikud.
Mõnedel etikettidel loetletud kõikvõimalike stabilisaatorite, maitsetugevdajate, maitse- ja lõhnaainete ning konservantide nimekiri tekitab kahesuguseid tundeid – uhkust keemiatööstuse arengu üle ja õudust mõistmisest, et kogu see keemiatehaste toodang satub meie organismi. Kõmekäänul: “Me kaevame endale hauda lusika ja kahvliga” on sügav tähendus. Inimesed on praktiliselt lakanud tarvitamast meie organismile hädavajalikke elavaid toiduaineid.
Selliste toiduainete hulka kuuluvad: värske puu- ja köögivili, lehtköögivili ja maitseroheline, marjad, lüpsisoe piim, kodus valmistatud juust, värske liha, kala, mahlad, pähklid, teravili.
Vesi
Sellest, mida me joome ja kuidas me seda teeme, sõltub väga meie organismi elutegevus ja puhtus.
Alustame sellest, kuidas me joome. Paljud meist joovad söögi ajal toidu kõrvale. Igaühel on oma maitse-eelistused: keegi joob lihtsalt vett või mineraalvett, keegi mahlu ja kompotte, keegi aga süsihappegaasi sisaldavaid gaseeritud jooke. Mis toimub sel ajal organismis? Vesi (ja igasugune muu vedelik) satub seedetrakti ja lahjendab seal olevat maomahla, vähendab selles toidu seedimise eest vastutava ensüümi pepsiin kontsentratsiooni. Toit seeditakse aeglasemalt, see hakkab käärima, mille tulemusena täheldatakse gaaside teket ja puhitust.
Vedelike ja toidu koos tarbimisel häirub oluliselt seedeprotsess. Ibn Sina (Avicenna) kirjutas oma kuulsas teoses “Arstiteaduse kaanon”: “… pärast söömist ei tohi juua palju vett, sest see eraldab toidu maost ja sunnib selle pinnale tõusma, seepärast peab ootama, kuni toit maost alla läheb, millest annab märku kergendustunne kõhu alaosas.”
Rahvusvahelise Diabeedi Föderatsiooni spetsialistid, olles analüüsinud kõiki jooke, mida maailmas laialdaselt tarbitakse, koostasid omapärase “vedela reitingu”, milles on välja toodud 6 taset. Klassifitseerimise aluseks on kaks kriteeriumit – kasu ja kahju tervisele.
Esimesel tasandil on kõige kasulikum jook, kuuendal kohal – kõige kahjulikum. See nimekiri on mõeldud tervetele inimestele, kes ei taha saada rasvtõbe, ateroskleroosi, kõrgvererõhutõbe ega diabeeti ning neile, kes kuuluvad selliste haiguste riskigruppi.
“Vedel reiting”
1 TASE
Vesi
Osaleb aktiivselt ainevahetuses ja küllastab organismi kaltsiumi, magneesiumi, raua ja teiste mineraalainetega. Ei sisalda kaloreid. Isegi vähene veetustumine avaldub kiires vaimses väsimises, meeleolu languses. Vee liigset tarvitamist esineb harva. See võib tekitada funktsionaalseid häireid ja suurendada neerude koormust.
2 TASE
Tee
Must, roheline ja oolong tee on rikkad ülimalt kasulike flavonoidide, antioksüdantide ja mikroelementide, sh fluori poolest. Kaitseb organismi südamehaiguste eest. Sisaldab kasulike ainete kompleksi, sh ka aminohapet treoniini, mis aitab kaasa immuunsuse tugevdamisele.
Kohv
Vähendab 2. tüüpi diabeedi tekke tõenäosust. Vähendab meestel Parkinsoni tõve tekkeriski, kuid mitte naistel, see on seotud östrogeenidega.
3 TASE
Väherasvane ja rasvavaba piim
Piim on laste peamine D-vitamiini, kaltsiumi- ja valguallikas. Sojajook on alternatiiv lehmapiima mitte tarvitavatele ja mitte taluvatele inimestele. Kuid see sisaldab piimast palju vähem D-vitamiini ja kaltsiumi.
4 TASE
Dieetjoogid ja light-joogid
Ei sisalda kaloreid, nende koostises on peamiselt vesi, magusained ja aroomiained.
5 TASE
Mahlad
On rikkad Mikro- ja makroelementide poolest, sisaldavad vitamiine ja muid kasulikke aineid. Kuid neis on palju kaloreid ja vähem kasulikke komponente, eriti pektiine ja kiudaineid, kui puuviljades. Parem on tarvitada mahlade asemel puuvilju.
Loomuliku rasvasisaldusega piim
Lisaks hulgale kasulikele komponentidele sisaldab palju kaloreid ja veresoontele kahjulikke küllastatud rasvhappeid.
Alkohoolsed joogid
Alkoholi liigne tarvitamine on äärmiselt kahjulik, kuid mõõdukas tarvitamine võib olla kasulik ateroskleroosi ja diabeedi profülaktikaks. Eriti suure antioksüdantide (resveratrool, antotsüaniinid, katehhiinid, tanniinid) sisaldusega kuivad punased veinid, mis sisaldavad kuni 12% alkoholi.
6 TASE
Vähese mahlasisaldusega gaseeritud joogid
Reeglina on see vesi, mis sisaldab glükoosi-fruktoosisiirupit, aroomiaineid, värvaineid, konservante ja muid lisaaineid. Kaloririkkaid, kuid makro- ja mikroelemente on väga vähe või pole üldse. Suhkrud tekitavad kaariest, rasvumist, 2. tüüpi diabeeti. Neid jooke võib tarvitada üksnes äärmiselt piiratud koguses.
BVSPjaAA – bakterite, viiruste, seente ning muude parasiitide ja algloomade agressioon
Meie sees elab ja paljuneb hiigelhulk mikroorganisme, millest enamik ei ole meie suhtes kaugeltki sõbralikud. Paljud neist valivad elukohaks seedetrakti. Te väidate vastu, et te pole hoopiski lapsed ja määrdunud käsi suhu ei topi. Kuid mõnikord unustame pesta käsi enne söömist, ostame tänaval erinevaid pirukaid või kebabe ega pööra tähelepanu sellele, et need pannakse parimal juhul teadmata päritoluga paberisse.
Me võtame selle “maitsva pala” samade kätega, millega lugesime raha. Aga vastavalt teadlaste kinnitusele võib rahatähtedel olla ligikaudu 100 erinevat liiki parasiite. Kusjuures uurimust ei viidud läbi Venemaal, vaid Euroopas. On, mille üle järele mõelda.
Sagedasemad parasiitide inimese organismi tungimise viisid
1. Halvasti pestud köögiviljade, puuviljade ja marjade toiduks tarvitamisel.
2. Ebaõigesti või ebapiisavalt töödeldud kala, linnuliha, liha toiduks tarvitamisel.
3. õhu kaudu. Õhus võib esineda parasiitide mune või tsüste. Näiteks leival, mis on seisnud lahtiselt tänavamüügiletil kuival tuulisel päeval umbes tund aega, võib leida ussnugiliste mune koguses, millest piisab haigestumiseks.
4. Määrdunud käte kaudu, kusjuures mitte ainult enda omade kaudu, vaid ka toiduainetööstuse töötlemiskompleksi ja toitlustusettevõtete töötajate käte kaudu. See võib juhtuda toiduainete töötlemise ja pakendamise igal etapil.
5. Ujumine mageveekogus, mida pole sanitaarteenistuse poolt kontrollitud (kuigi ka kontrollitutes on samuti võimalik). Näiteks Schistosoma munad erituvad uriiniga. Vabalt ujuvad vastsed tungivad ise aktiivselt naha sisse ja selle kaudu satuvad inimese organismi.
6. Lemmikloomad – kassid, koerad, eriti aga rotid, hiired ja hamstrid. Pärast jalutuskäiku tänaval võivad karvkattel parasiite koju tuua.
Parasiitide peamised negatiivsed mõjud inimorganismis
– Kinnitudes soolestikus või mõnes muus elundis, tekitavad mehaanilisi vigastusi ja traumeerivad meie elundeid.
– Loovad mehaanilisi takistusi meie organismi normaalsele toimimisele.
– Tungides kudedesse või kinnitudes sooleseintesse, kahjustavad organismi kattekudesid, avavad tee infektsioonile. Parasiidid provotseerivad pikaajalisi infektsioonikoldeid ja alandavad oluliselt immuunsust.
– Tarbivad ressursse, mis on vajalikud organismile endale.
Aja jooksul parasiitide organismis tekitatav kahju suureneb
– parasiitide arvukuse kasvu tõttu organismis
– organismi kaitsevõime ja ressursside ammendumise tõttu
– mürgitavad organismi oma elutegevuse produktidega
– parasiitide pikaajaline olemasolu ja funktsioneerimine meie organismis viivad aegamööda immuunsüsteemi muutusteni. See muutub vähem tundlikuks sissetungijatele, sellega valmistatakse ette pinnas rasketele infektsioonidele ja kasvajatele.
Meditsiin
Sa reegleid järgides kõik
Annused arvesta ja mõõda
Sa ettevaatlik ole, karda ohtu
Mille toob kaasa ravim,
Kui arstil valearvestus.
Ibn Sina (Avicenna)
Meditsiin ja ravimid avaldavad tugevat mõju meie organismile. Kahjuks pannakse sageli ebatäpseid, tihtilugu aga lihtsalt ebaõigeid diagnoose. Kui diagnoos pole pandud täpselt, siis vastavalt määratakse ka ravimid ebaõigesti. Uurimisgrupi juhataja doktor B. Pomeranets hoiatab: “Me ei tohi end petta, mõeldes, et ravimid tabavad alati märki nagu võlukuulid. Kahjuks tabavad nad koos sihtmärgiga ka teisi elundeid ja kudesid.”
Sageli järgime ajapuuduse tõttu paljude haiguste ravimisel põhimõtet: “Neelasin tableti alla ja jooksin edasi.” Kuid vähesed mõtlevad, milleni võib viia selline hoolimatu suhtumine oma tervisesse. Paljudel keemiliselt toodetud ravimitel on lisaks kasulikule toimele ka suur hulk negatiivseid mõjusid, mida meditsiinis nimetatakse väga ebamääraselt kõrvaltoimeteks. Tegelikult mõjuvad paljud ravimid kahjulikult seedetraktile.
Peremees ees, organid laisad (haiged)
Liikumine, täpsemalt selle vähesus, mõjutab meie tervist tohutult. Väheliikuva eluviisi korral väheneb organismi üldine toonus ja lihastoonus. Mille poolest on nii halb vähene füüsiline aktiivsus (hüpodünaamia), et sellele on isegi välja mõeldud kindel nimetus?
Liikumisvaegus (hüpodünaamia) on ohtlik tekkiva ülekaalu või rasvumise tõttu, kõhukinnisuse, hemorroidide, soolestiku ja kõhunäärme haiguste, ja mõistagi, südame-veresoonkonna probleemide tõttu. Liikumisvaeguse korral suureneb järsult depressiooni või neuroosi tekke tõenäosus. Veel iidsetel aegadel öeldi, et liikumine on elu. Ja see on absoluutne tõde. Kui inimene liigub palju ja aktiivselt, siis kõik eluprotsessid tema organismis kulgevad aktiivselt. Ei teki vere ja lümfi seiskumist, organid funktsioneerivad õigesti, toit liigub soolestikus hästi, seedimisjäägid aga väljutatakse õigeaegselt. Kui aga liikumist ei ole piisavalt, on pilt hoopis teistsugune. Kõik protsessid organismis justkui aeglustuvad (ja milleks kiirustada kui tema peremees ise kusagile ei kiirusta?). Veri liigub soontes aeglaselt, lihaskiud tõmbuvad kokku loiult, jääkained ladestuvad soolestiku seintele ja neid ei väljutata organismist.
Kahjulikud harjumused. Ei, mitte need!
Traumad
Traumadel pole kogu organismi töös kaugeltki viimane roll. Erinevad kukkumised, löögid, põrutused ja operatsioonid nõrgestavad organismi ja selle võimet toksiine väljutada.
Pärilikkus
Pärilikkus määrab meie organismi anatoomilised ja füsioloogilised eripärad. Mõned neist võivad ebasoodsate tingimuste korral soodustada toksiinide kogunemist või põhjustada probleeme nende väljutamisel.
Kahjulikud harjumused
Hiigelsuurt mõju organismi üldise saastatusetekkele avaldavad kahjulikud harjumused. Me ei hakka peatuma kõige tuntumatel: alkoholil, tubaka suitsetamisel, narkomaanial. On olemas hiigelhulk kahjulikke toitumisharjumusi, mida me ei peagi kahjulikeks.
Peamised kahjulikud harjumused
1. Hommikusöögist loobumine.
Hommikul on teil alati kiire ja pole üldse aega süüa? Aga tasakaalustatud hommikueine annab juurde energiat, parandab mälu ja tähelepanuvõimet. Puu- ja köögiviljad sisaldavad kiudainet, mis on vajalik õigesti toimuvaks ainevahetuseks. Mahl ja müsli kuivatatud puuviljadega on väga kasulik hommikueine variant. Valgurikas hommikusöök (jogurt, kohupiim, muna või piim) vabastab teid unisusest.
2. Palju soola toiduratsioonis.
Kui te panete toidule soola selle valmistamise ajal – see ei ole kuritegu. Kuid kui te olete harjunud pidevalt oma toidule soola juurde lisama, riskite te oma tervisega vägagi. Sest kahju ei tee sool, vaid selle kogus. Soola liig toob kaasa osteoporoosi, neerude haigused, kõrgvererõhutõve.
Vähendamaks toidus soola kogust, proovige toimida järhmiselt:
– soola asemel tarvitage maitseaineid, idamaiseid vürtse, värsket maitserohelist;
konserveeritud köögivilja asemel sööge külmutatud köögivilja;
– kasutage toiduvalmistamisel meresoola. See on tavalisest kivisoolast kasulikum.
3. Söömine kiirtoidukettide söögikohtades.
Pidev kiirustamine ja ajapuudus toob kaasa selle, et sageli te jätate vahele hommikusöögi, teil on lihtsam osta teel olles pitsa või hamburger ja see jooksu pealt ära süüa. Või “rõõmustada” peret kilekotist pärit õhtusöögiga, viinerite või pelmeenidega. Aga kas te teate, et kiirtoitudes on liiga palju soola, suhkrut, lisaaineid ja “halba” rasva?
4. Tänapäeva inimene sööb kõikjal: voodis, töölaua taga, käies, teel olles (bussipeatuses, elektrirongis, autoroolis jne).
See on väga halb. Sellisest toitumisest tulenev kahju koguneb aastatega ja jääb alatiseks – allergia, gastriidi, maohaavandi, koliidi, haige maksa ja ülekaalu kujul.
Jutt ei ole ajutistest olukordadest, vaid pidevast, igapäevasest ja korduvast “kiire” ja kättesaadava toidu tarvitamisest, mis on rikas meile kahjulikest ainetest. Mõnikord teil lihtsalt pole kusagil süüa, kui “püstijalu” ja “jooksu pealt”. Kuid siiski on soovitatav tervise huvides vältida selliseid isu rahuldamise mooduseid.
Normaalne ja täisväärtuslik söömine saab olla üksnes söögilaua ääres meeldivas rahulikus õhkkonnas. Täisväärtuslikuks toitumiseks on lihtsalt hädavajalik toitu hoolikalt närida, nautida selle maitset ja lõhna, tunda rahulolu ja kasu söömisest.
5. Kiiresti söömine, toidu halb närimine, söömine samaaegselt telesaateid jälgides või ajalehti lugedes, kõnelused söögilauas, pikk mitmetunnine sööming on väga kahjulikud. Kuid sellised harjumused on argielus juurdunud ja inimesed ei pea neid kuigi olulisteks.
Bioenergeetika
Bioenergeetika avaldab mõju, kuid kõige selle foonil, mida me oma organismiga teeme, pole seda mõju faktiliselt märgata.
Aeg
Vanusega muutub kõikide orgnismi funktsioonide aktiivsus. Tavalise eluviisi korral toimub vähenemine kindlasti. Kui väheneb ensüümide kogus ja kvaliteet, siis suur osa tarbitud toidust lihtsalt ei seedu, saastades organismi.
Me vaatasime, kuidas satuvad meie organismi toksiinid – tervisele kahjulikud ja ohtlikud ained. Need kahjustavad meie organismi. Nende tekitatud kahju, nii kogu organismi tasandil kui ka elundite, kudede ja rakkude tasandil, on üsna oluline ja seda ei tohi unustada.
Uurinud tähelepanelikult organismi saastumise põhjuseid, te märkasite, et suurim roll on keskkonnal, toitumisel, veel psühholoogial ja BVSPjaAA (parasiitidega saastumine).
Suurem osa saastumisega seotud probleeme on nii või teisiti seotud seedimise ja seedetraktiga. Selleks, et mõista, kuidas eemaldada organismist kõik mittevajalik, on vaja mõista, kuidas moodustuvad sisemised toksiinid.
Kuidas moodustuvad sisemised toksiinid
Vaatame, kuidas probleemid seedimise erinevatel etappidel toovad kaasa sisemiste toksiinide (endotoksiinide) moodustumise.
Sisemised toksiinid (endotoksiinid) – need on ainevahetuse jääkained, roiskunud ained ehk lõpuni oksüdeerumata ja töötlemata toiduained ja erinevate rakus toimuvate protsesside jäägid. Need töötlemata toiduained ladestuvad soolestikus, sest magu ja soolestik ei suuda nendega toime tulla liiga tihke konsistentsi tõttu.
Selliste tihkete tompude moodustumine toimub seedimise esimese etapi (söömise) etapil toidu ebaõige närimise tõttu. Selles staadiumis toimub tähtis ettevalmistav etapp: toit peenestatakse ja immutatakse süsivesikuid lõhustavate ensüümidega. Kui inimesel puudub osa hambaid või hambad lagunevad kaariese, parodontoosi või muude suuõõne haiguste mõjul, jääb toit korralikult läbi närimata.
Sellel samal etapil saastub toit haigusttekitavate mikroorganismide ja nende elutegevusest tekkinud toksiinidega. Edasi liigub toit suuõõnest neelu ja söögitoru kaudu makku. Ebaõige närimise tulemusena satub makku kokku kleepunud, kõva mass, mis on saastunud kahjulike mikroorganismidega, mis raskendab kogu edasist seedimist.
Mao happelises keskkonnas saavad sapp ja maomahl mõjutada üksnes sellise toidutombu pealispinda, selle sisemine osa aga jääb puutumata, see tähendab, seedimata. Maos eralduva soolhappe ja pepsiini kogus oleneb seedetrakti siseneva toidu iseloomust: ühel juhul on keskkond väga happeline ja sisaldab palju pepsiini, teisel aga eraldub nõrgalt happeline, pepsiinivaene maomahl. Pealegi, kui soolhape on vähem kontsentreeritud, kui see olema peaks, siis toimet toidutombu pealispinnale peaaegu polegi. Soolhappe kontsentratsiooni alanemine toimub ebaõige toitumise tõttu (toidurežiimist mitte kinnipidamisel, kuiva toidu söömisel, toidule suures koguses jooke peale juues).
Kui me sööme harva, siis võib sapp stressi ja muude tegurite toimel sattuda kaksteistsõrmiksoole kaudu makku ja söögitorusse, põhjustades mõru maitset suus. Kuid see pole veel kõige hullem. Palju hirmsam on, kui sapp nõrgub kõhunäärmesse – meie keerukasse biokeemilisse laboratooriumi.
Kõhunäärmes sünteesitakse süsivesikute, valkude, rasvade seedimiseks vajalikke ensüüme. Selle keerulise biokeemilise protsessi aktiveerijaks on tavaliselt toit, kuid selle võib käivitada ka alkohol, sapi eritumine. Viimasel juhul toitu ei ole, aga ensüümid hakkasid erituma. Need seedivad kõike oma teel ja muutuvad abilistest kurjadeks vaenlasteks. Nii tekib pankreatiit – kõhunäärmepõletiks.
On teada, et toiduvalgud lõhustatakse ainult happelises keskkonnas ja liikudes edasi seedimise järgmisse etappi – peensoolde, ei saa valgud enam olla normaalselt omastatavad, sest satuvad aluselisse keskkonda. Toidu omastamist võivad takistada ka peristaltika (soolestiku lihaskonna kokkutõmmete) häired. Soolestiku peristaltika häired võivad olla tingitud:
– väikese mahuga ja kõrge kalorsusega toidu tarvitamisest;
– kroonilistest soolestiku, maksa ja kõhunäärme haigustest;
– parasiitide tekitataud seedetrakti kahjustustest;
– väheliikuvast eluviisist;
– kõhuõõne elundite kirurgilistest operatsioonidest;
– soolestiku kasvajatest.
On kahte tüüpi peristaltika häired: suurenenud peristaltika ja alanenud peristaltika.
Suurenenud peristaltika korral toimub toidumassi liiga kiire edasiliikumine läbi seedekulgla, millest tuleneb kõhulahtisus (vedel või vesine roe).
Kui peristaltika on alanenud, siis toidumass seiskub ja liigub mingis seedetrakti osas edasi aeglaselt. Seiskumise või aeglaselt liikumise korral ärritab toit soolestiku seina, põhjustades täiendavat põletikku.
Halvasti seeditud toidu kokkukleepunud tihke mass satub peensoolde, kus see põhjustab suurt kahju. Asi on selles, et soolestiku seinad ei ole sileda pinnaga, vaid arvukate kurdudega, mis on kaetud tillukeste hattudega. Liikudes peensooles edasi, blokeerib osaliselt seeditud toidutükk pidevalt suure osa hattudega limaskestast. Sellest, milline mikrofloora asustab soolestikku, sõltub väga palju.
90% meie immuunsusest on peidus just soolestikus. Meid ümbritseb mikroorganismide nähtamatu maailm: tohutu hulk viiruseid, baktereid, mükoplasmasid, seeni. Kuid igal inimesel on omaenese mikrofloora (nt üksnes inimese soolestikus elab 400-500 erinevat liiki baktereid, neid on triljoneid) ja kogu see tohutu armee töötab meie immuunsuse, meie tervise heaks, sünteesides vitamiine, aminohappeid, hormoone. Kui soolestiku kasulik mikrofloora asendada võõraga, algavad terviseprobleemid. Tekivad peavalud võõra mikrofloora elutegevuse jääkainetega mürgitumise tõttu. Lõpeb vitamiinide B1, B2, B6 ja B12, K-vitamiini, biotiini, niatsiini ja foolhappe, hormoonide, aminohapete sünteesimine, väheneb järsult mikroelementide omastamine.
Saastunud seedetraktist imenduvad mürgised ained ja haigusttekitavate mikroobide elutegevuse jääkained loovad suurenenud koormuse maksale ja neerudele, mis toob kaasa ohtlike hävitavate protsesside tekke nendes. See takistab valkude, rasvade, süsivesikute ja rasvlahustuvate vitamiinide imendumist. Seepärast, kui teie soolestik on täis jääkainete ladestusi, võib võtta kuitahes palju vitamiine, need ei jõua ikkagi oma sihtkohta.
Jämesoole seintel, lisaks samasugustele hattudele, nagu peensooleski, on hulk põikvolte (haustrum). Need aitavad liikuda toidul alguses mööda soolestikku üles, pärast pikisuunas ja lõpuks alla päraku poole. Raskem toit ongi need peeneksnärimata toidutombud, ehk teisisõnu toksiinide allikad. Seedimata toidujäägid settivad hattudele ja ladestuvad sinna, mis viib alguses käärimiseni, pärast aga ka roiskumiseni. Tekivad laguproduktid ehk toksiinid, st meie organismi mürgitavad toksiinid.
Jämesooles moodustuvad roojamassid. Toksiinid sadestuvad sellele, mis on juba jõudnud moodustuda ja takistab roojamasside kehast väljutamist, mis toob samuti kaasa käärimise ja roiskumise. Tekkinud käärimisprotsess põhjustab gaase, mistõttu tekivad puhitused. Gaasid venitavad soolestiku seina, mis toob kaasa toidumassi seiskumise ja lagunemsprotsessi, kusjuures tekivad toksiinid, mis ei saa soolestikust väljuda. Tulemusena tekib organismi mürgitumine omaenda mürkidega!
Kuni toksiinid “küpsevad”, jätkab soolestik omastamisprotsessi. Kuid kasulike ainete asemel hakkavad verre imenduma mürgised ained. Kusjuures suurtes kogustes, sest erinevalt kasulikest ainetest, ei vaja toksiinide omastamine erilisi ensüüme. Kõik, mis imendub läbi soolestiku verre, filtreeritakse tingimata maksas, mis võtab verest ära kõik kahjulikud ained ja muudab need mittetoksilisteks. Osaliselt eritatakse need sappi, mis seejärel satub makku ja koos jääkainetega eemaldatakse organismist soolestiku kaudu. Kuid toksiinide ülekülluse tõttu toimub sapi kontsentreerumine ja see jääb seisma. Osaliselt filtreeritud ained lähevad neerudesse ja väljutatakse seejärel organismist.
Kui on füsioloogilise väljutusmehhanismihäireid (hemorroidid, pärakulõhed, polüübid soolestikus), siis tekitab lõpliku väljutamise protsess probleemi. Sageli tekib kõhukinnisus. Kõhukinnisuse korral jääb roojamass seisma jämesoolde ja pärasoolde. Selline seisak põhjustab limaskestade ärritust ja organismi mürgistumist.
Süües kuidas juhtub, mida juhtub ja millal juhtub, me kogume jämesoolde seedimata toiduosi, mis ladestuvad aastakümnete jooksul soolestiku kurdudes-taskutes. Mõnikord kanname kaasas 8-25 kg selliseid roojaladestusi!
Pidevalt täiendust saavad roojaladestused muudavad jämesoole hiigelsuureks liikumatuks jäätmete kotiks, mis lükkab oma kohalt siseelundid, surub diafragmale – peamisele õiget hingamist ja südame tööd tagavale lihasele, seejuures diafragma lülitub välja hingamisprotsessist, see tähendab aga, et ka puhastusprotsessist.
Järsult väheneb kopsude töö, nihkuvad paigast maks, neerud, väheneb peensoole liikuvus, tekivad kuse- ja suguelundite probleemid (fibroomid jne). Eriti saab kannatada pärasoole alumine osa ja pärakuava: kokkusurutud veenid punnitavad välja veriste sõlmedena. Teisisõnu, pidevalt must jämesool on paljude meie haiguste allikas. Me vananeme oma jääkainete tõttu.
Seega, olles vaadelnud, kuidas erinevad probleemid mõjutavad seedeprotsessi, saame neid konkretiseerida.
Probleemid, mis mõjutavad seedimisprotsessi seedetrakti töö erinevatel etappidel
1. etapp
Söömine
1. Hammaste töö häirumine.
2. Seedetrakti läbitavuse häirumine.
2. etapp
Toidu töötlemine
3. Maos soolhappe moodustumise häirumine.
4. Soole motoorika häirumine.
5. Kaksteistsõrmiksoole leelisuse häirumine.
6. Sapi väljavoolu häirumine.
7. Kõhunäärme ensümaatilise funktsiooni, ensüümide koguse ja kvaliteedi häirumine.
8. Kasulike bakterite koguse ja kvaliteedi häirumine soolestikus.
9. Patoloogiliste bakterite, seente, algloomade, ussnugiliste olemasolu soolestikus.
10. Kiudaine koguse ja kvaliteedi häirumine soolestikus.
11. Vee tasakaalu häirumine soolestikus.
12. Seedeprotsessiks vajalike vitamiinide koguse ja kvaliteedi häirumine.
13. Mineraalainete ainevahetuse häirumine.
3. etapp
Seedejääkide väljutamine
14. Hemorroidid.
15. Mehaanilised muutused soolestikus (polüübid, lõhed jms.).
16. Soolestiku allavajumine.
Organismi puhastamine
Olles uurinud, kuidas meie seedesüsteem on üles ehitatud ja kuidas see töötleb toitu, organismi saastumise põhjuseid, tekib küsimus: mida teha? Kuidas aidata oma seedesüsteemil vabaneda kõigest kahjulikus ja mittevajalikust?
See test aitab teil teada saada, kas on vaja organismi puhastusprogrammi läbi teha või mitte.
Test:
ORGANISMI SAASTUMISE TUNNUSED
Sageli 2 p., Harva 1 p., Mitte kunagi 0p.
1. Kas teil on peavalusid?
2. Kas te tunnete unisust
3. Kas te tunnete apaatiat?
4. Kas teil on vahel ebameeldiv suulõhn?
5. Kas teil on vahel keel katuga kaetud?
6. Kas tunnete raskust alakõhus?
7. Kas tunnete puhitust, valu ja korinat kõhus?
8. Kas teil on vahel löövet nahal?
9. Kas teil esineb kõhukinnisust?
10. Kas teil esineb suuõõne limaskesta põletikke?
11. Kas teil on “rippuvaid” sünnimärke kaelal, kaenlaalustes?
12. Kas teil on hambakattu?
Nüüd liitke kokku saadud punktid ja saate teada testi tulemused.
17-23 punkti
Teie organism on tugevalt saastunud. Me ei hakka süvenema sellesse, mis on selle põhjustanud (ebaõige toitumine, aeglustunud ainevahetus, stressid jms), kuid selleks, et ära hoida haiguste teket ja arengut, on teil vaja seda puhastada. Pöörake end näoga enese poole ja hakake oma tervise eest hoolitsema!
9-16 punkti
Tõesti vastuvõetav tulemus, kuigi mõned saastumise sümptomid siiski on olemas. Viige läbi puhastus, see annab teile energia ja hea tuju juurdevoolu ja aitab tervist hoida!
0-8 punkti
Suurepärane tulemus! Üks kahest: kas te olete noor ja pealegi on teil suurepärane pärilikkus, või siis pole te enam nii noor, kuid teil on õige eluviis ja te hoolitsete oma tervise eest. Jätkake samas vaimus! Noh, aga kas teha profülaktilist puhastust või mitte – see on teie otsustada.
Test:
KEELEDIAGNOSTIKA
Võib läbi viia ka keelediagnostika:
Kahvatu keel viitab uue vere loomise puudujäägile, aga ka aneemiale, seedeorganite haigustele;
punane keel annab tunnistust palavikuseisundist;
lilla, purpurpunane või sinkjashall keel osutab, et vere vaba ringvool on takistatud, südameveresoonte haigusele ja maksahaigusele;
suur ja paks keel, kui keelekeha on suurenenud ja sellele jäävad hambajäljed – osutab probleemidele põrna ja neerudega;
õhuke pragude ja kurdudega keel, millel on ebatasasused ja rebendid, kanalid ja süvendid – vereprobleemidele.
Mis on organismi puhastamine?
Enne kui räägime sellest, mida ja kuidas me hakkame puhastama, vaatame lähemalt, mis asi on puhastus (detoksikatsioon).
Organismi puhastamine – see on kompleks mitmesuguseid inimese tervisele vajalikke protseduure, mis on suunatud organismi tervendamisele, puhastamisele ja noorendamisele, takistades sellega mis tahes tõsiste haiguste tekkimist. Nagu öeldakse: “parem on ennetada haigust kui seda pärast ravida.” Iga puhastusprogramm koosneb mitmest etapist.
1. Intellekuaalne ja psühholoogiline ettevalmistus.
2. Organismi ettevalmistus puhastamiseks.
3. Puhastus (väljutamine).
4. Organismi taastumine.
5: Toetus (kaitse).
Vaatame üksikasjalikumalt iga etappi.
Organismi intellekuaalne ja psühholoogiline ettevalmistus
Enne organismi puhastamisega alustamist peate olema valmis intellektuaalselt (teadma kõike sellest, kuidas see toimub) ja füsioloogiliselt.
On oluline teada, kas teie valitud meetodil pole vastunäidustusi just teie jaoks, sest et te peate oma tervisele ja oma organismile kasu tooma, mitte aga kahju!
Mõned kardavad väga midagi tundmatut ja võõrast. Hirm on puhastumise halvim kaaslane. Kardate teie, kardab ka teie organism. Iga teie organ ja rakk kehas. Õppige tundma iga puhastumise etapi eripärasid, tooteid ja aineid, mida te hakkate tarvitama, nende mõju elunditele ja elundisüsteemidele ja te kõrvaldate hirmu faktori.
Iga organism on individuaalne ja reaktsioon on igaühel samuti individuaalne. Teades kõige levinumatest organismi puhastusreaktsioonidest, saate olukorda kontrollida. Teil ei saa olema ebameeldivaid üllatusi.
Puhastumise protseduur – see ei ole mood, vaid kaasaegse elu vajadus. Seepärast tuleb meil tulemuse saamiseks teha mõningaid jõupingutusi. Aga tulemus – see on hea tuju hommikuti, kergus ja tervis.
Kuidas siis puhastumisele häälestuda?
Tingimata on tarvis enne puhastumist määratleda eesmärk – milleks seda kõike tehakse? Võid seada enese ette globaalse eesmärgi – saada absoluutselt terveks (see on maksimalistidele). Võib seada väikeseid, kuid reaalselt saavutatavaid eesmärke, näiteks: “Tahan hommikul ärgata rõõmuga!””Saagu mu näojume värskeks ja terveks!”
Mõelge! Igaühel meist on väikeseid soove, mida me oleme võimelised teostama. Ainult ärge seejuures unustage, et iga selline väike samm – see on väike samm tervise poole.
Teadvustage, mida positiivset toob teie ellu puhastus, millised negatiivsed aistingud, emotsioonid ja tunded teil kaovad. Selleks, et toetada puhastusprotsessi ajal oma häälestatust, kirjutage eraldi lehtedele koos märkidega “+” ja “-” – kõik positiivne ja negatiivne. Kogu puhastuskuuri ajal täiendage oma nimekirju. Need kirjapanekud aitavad teid edaspidi, järgnevatel tervendamisprotseduuridel.
Võite luua oma sisenduse (“nõiasõnad”) kogu organismile hästi mõjuvaks puhastumiseks, näiteks: “Organismi puhtus – see on tervis ja noorus. Puhastudes ma tajun, kuidas minu kehasse tulevad toksiinide ja jääkainete asemel RÕÕM ja TERVIS, ENERGIA ja ELU. Minu keha taastub ja uueneb. Iga puhastumise päeva, tunni ja minutiga ma noorenen, muutun tervemaks ja tugevamaks …” Igaüks võib leida endale sobivad mõtted ja sõnad.
Organismi ettevalmistus puhastamiseks
Enne puhastamise juurde asumist (see kehtib iga puhastamise liigi kohta) on vaja läbi viia eelnev ettevalmistus, mis seisneb organismi pehmitamises. See on esimene ja tähtsaim asi, mille tõhususest sõltub puhastusprotseduuride edukus. Pehmitamise olemus on järgmine: see on eelnev ettevalmistus, mis võimaldab toksiinid, kus nad ka ei oleks ladestunud, paigast liigutada ning viia erituselundite juurde. Sunnime kõiki elundeid ja kehavedelikke vabastama toksiinid verre, mis transpordib need juba bioloogiliste filtrite ja erituselunditeni.
Pehmitamise põhiülesanne: organismi lõõgastada, soojendada ja vedelikuga küllastada. Seda on võimalik saavutada, külastades aurusauna, kuivsauna või võttes kuuma vanni.
Soovitav on piirata või toidust välja jätta liha, kala, piimatooted, leib, saiakesed, küpsised. Vaja on suurendada toore taimetoidu tarbimist ja vähendada keedetud toidu tarbimist.
Niisiis, alustame:
1. Kõrvaldamaks organismi saastumise põhjuseid, on vaja üle minna kergemale toidule. Selleks piirame ettevalmistusperioodil toiduainete tarvitamist, millel on kalduvus moodustada organites omapärast geeli, mis lukustab kindlalt lagunemissaadused endasse ega lase neil organismist väljuda. Selliste toiduainete hulka kuuluvad: liha, kala, piimatooted, rafineeritud tangained ja rafineeritud jahust tooted (leib, magusad saiakesed, küpsised jms). Võib neist täielikult loobuda. Rõhuasetuse teeme värsketele puu- ja köögiviljadele (kuid mitte kuivatatutele), neist valmistatud mahladele, täisteradest (purustamata) tangainetele, pähklitele, esimesel pressimisel saadud rafineerimata õlidele, taimeteedele.
Küsimus, mida juua, on väga oluline. Värskelt pressitud mahlad koos viljalihaga, taimeteed. Nende osakesed absorbeerivad toksiine ja eemaldavad need organismist. Samal eesmärgil võib juua elavat allikavett või jääsulamisvett.
Hea on lisada roogadele erinevaid soojendavaid maitseaineid: pipart, kaneeli, nelki, ingverit, sibulat ja küüslauku. Ainult olge ettevaatlikud – vürtsid suurendavad isu, nende liig aga mõjub väga halvasti maksale.
Hoolikalt, võib öelda – vaoshoitult, peavad suhtuma vürtsidesse inimesed, kelle on probleeme seedetraktiga.
Selline dieet – see on erituselundite eelnev puhastamine ja häälestamine järgnevateks puhastusprotseduurideks. Erituselunditel tuleb töötada suure koormusega, kui iga rakk hakkab eritama verre toksilisi ainevahetussaadusi ja muud mustust.
Dieedi ajal võib olla suurenenud näljatunne. Selle vastu on võimalik võidelda spetsiaalse harjutuse abil.
Harjutus “Laine”
1. Istuge toolile, pange jalad kokku, ajage selg sirgeks ja lõdvestuge.
2. Aeglaselt, pingutamata, tehke pikk hingetõmme, nii et sissehingatav õhk täidaks rinna. Samal ajal tõmmake kõht sisse.
3. Hingates sisse nii palju, kui suudate, hoidke mõni sekund hinge kinni.
4. Sissehingamise ajal ajage pikkamööda kõht punni, justkui suunates sellesse rinnas olevat õhku.
5. Pärast lühikest pausi hingake taas sisse.
Seda tsüklit on vaja korrata kuni 60 korda. Kui pärast selle harjutuse tegemist kaob teil näljatunne, hoiduge söömisest. Parem on vett juua.
Nii, dieedis jõudsime selgusele, ja paralleelselt sellega viime läbi pehmitavaid ja soojendavaid protseduure. See tähendab, et iga päev nädala jooksul on vaja võtta kuuma vanni (kuumas vannis tund aega ja kauem lebamine ei ole soovitav, piisab 20-30 minutist). Võib üle päeva korralikult saunas leili võtta, aga võib ka lihtsalt kuuma dušši võtta. Saun on parem kui vann, vann aga on parem kui dušš. Pealegi ei tohi ettevalmistuse ajal külmetada, kuid kuiv kuumus on samuti vastunäidustatud. Kui teil on haigusi, mille korral saun või vann on vastunäidustatud, võtke kuuma dušši. Tervisele on kasulik jahe dušš, aga neile, kes tegelevad karastamisega, võimalik, et ka külm dušš. Kõige tähtsam – ärge tehke endale kahju!
Peale selle on suurepäraseks soojendavaks vahendiks võimlemine. Allpool on toodud kompleks liikumisharjutusi. Tehke mida tahate, peamine on aktiivsus.
1. Lähteasend: seista, jalad õlgade laiuselt. Sissehingamisel tõstame käed üles karika kujuliselt, kallutame maksimaalselt tahapoole. Väljahingamisel – lähteasend.
2. Talje ja puusade ringid kellaosuti suunas, seejärel – “kaheksad”.
3. Seistes – sisse hingates seongus käed üles, väljahingamisel – kallutus parema jala suunas, seejärel korrata kõike vasaku jala suunas.
4. Istuda põrandale, jalad laiali (90 kraadi ja rohkem); kallutame end parema jala poole, seejärel – vasaku jala poole.
5. Lihtsustatud kätekõverdused (põlvedele toetudes).
6. Käed puudutavad põrandat, üks jalg on kõverdatud, teine sirge. Kaks vetruvat väljaastet, seejärel jalgade vahetus.
7. Heidame selili, käed piki keha, lõdvestume. Sissehingamine täie rinnaga, väljahingamisel punnitada kõhtu välja.
8. Kõhulihastele – selili lamades tõstame samaaegselt mõlemad jalad aeglaselt üles (veel parem on viia need üle pea) ja samuti aeglaselt toome jalad tagasi alla. Põrandast 3-4 cm kauguselt alustame harjutust otsast peale.
9. Käed üle pea ja tõstame ülakeha jalgade juurde, jalad võib fikseerida.
10. Hingamisharjutus – vt punkt 7.
11. Paigaljooks kõrgete põlvetõstetega.
12. “Kasvav puu” – käed on üles sirutatud, sirutame end maksimaalselt üles kikivarvul. Võib veidi “oksi” kõigutada.
13. Lähteasend – seista, jalad õlgade laiuselt. Sissehingamisel tõstame käed üles karika kujuliselt, kallutame maksimaalselt tahapoole. Väljahingamisel – lähteasend.
Kui te tegite kõik õigesti, toimub puhastumine kvaliteetsemalt ja täielikumalt. Tähtis on teie positiivne häälestatus.
Puhastusprotseduuri enda ülesanne on üksnes välja visata see, mis on eritusorganitesse tulnud ja kogunenud. Edasi aga me alustame organismi puhastamist: aktiveerime eritusorganite tööd, puhastame verd ja meie looduslikke filtreid.
Organismi puhastusprotsess
Puhastamise käigus on soovitatav osaliselt või täielikult nälgida, sest nälgimine stimuleerib ainevahetust ja immuunsüsteemi. See aitab kaasa organismi puhastusprotsessile ja tervendamisele.
Meile optimaalseim variant on nn mahlaga nälgimine. Sellise nälgimise ajal ei tarvitata tahket toitu. Tarvitatakse üksnes värskeid naturaalseid puu- ja köögiviljamahlu või taimeteesid ja -keeduseid. Mahladega paastumine soodustab vaimuselgust ja energia juurdevoolu toksiinide õigeks väljaviimiseks.
Arvestades, et mahlad, taimeteed ja ravimtaimed on rikkad vitamiinide, mineraalide, aminohapete ja looduslike suhkrute poolest, toetame sellega meie organismi energiat ja elujõudu. Värsked mahlad, sõna otseses mõttes, haaravad endaga kaasa “surnud” aineid ja viivad neid organismist välja.
Seejuures me laseme seedesüsteemil puhata, sundimata seda tahket toitu seedima, lõhustama ja liigutama. Pealegi värsked mahlad aitavad taastada erituselundite – maksa, neerude, kopsude ja naha – funktsioone.
Puhastusprotsessis vabaneb seedetrakt liigsest limast, vanadest roojamassidest, rakkude elutegevuse jääkidest ja anorgaanilistest mineraalainete ladestustest. Pärast toksiinide ja kõvastunud lima väljaviimist hakkavad kõik elundid tööle intensiivsemalt ja kergemalt.
Aitamaks organismil toksiine väljutada, on vaja lisaks mahladele juua palju vett (1,5-2 liitrit päevas). Kuuma ilmaga on vaja vee kogust suurendada 3 liitrini.
Puhastusprotsessis on vaja aidata organismil ja närvisüsteemil toime tulla toksiinide väljutamisega seotud koormustega. Selles võivad abiks olla hingamisharjutused ja kehalised harjutused.
Hingamisharjutused avaldavad närvisüsteemile ja kogu organismile tervikuna lõdvestavat ja harmoniseerivat toimet, suurendades sellega puhastusprotseduuride head mõju ning aidates vabaneda negatiivsetest emotsioonidest. Hingamisharjutusi tehakse toolil istudes. Seejuures on vaja hoida selga sirgelt, tooli seljatoele toetumata ning sulgeda silmad ja lõdvestuda.
1. Parema käe pöial asetada paremale ninasõõrmele, keskmine ja nimetu sõrm aga vasakule sõõrmele, seejuures võib käe toetada rinnale, mitte aga tooli seljatoele ega lauale.
2. Suruda parem ninasõõre sõrmega kinni ja hingata läbi vasaku sõõrme välja, seejärel aga hingata vasaku sõõrme kaudu sisse (mitte sügavalt).
3. Keskmise ja nimetu sõrmega suruda kinni vasak ninasõõre ja hingata läbi parema sõõrme välja, seejärel aga hingata parema sõõrme kaudu sisse (mitte sügavalt).
4. Ülakirjeldatud meetodil hingata mitte kauem kui 5 minutit.
5. Seejärel on vaja käsi mitte alla lasta, sulgeda silmad, nõjatuda tooli seljatoele ja mitu korda sügavalt sisse hingata ja täielikult välja hingata.
Soolestiku tööd aitab teil stimuleerida järgmine harjutuste kompleks. Harjutusi on vaja teha regulaarselt. Igaühte neist korrata 10-15 korda.
1. Lähteasend – selili lamang, sirged jalad üles tõstetud. Tehakse jalgrattasõidu sarnaseid jalgade liigutusi. Harjutus treenib puusa- ja reielihaseid, kõhulihaseid, stimuleerib vereringet kõhuõõne piirkonnas.
2. Lähteasend – selili lamang. Haarata põlvest kõverdatud jala (või mõlema jala) ümbert kätega kinni ja suruda tihedalt vastu kõhtu, seejärel tagasi lähteasendisse. Harjutus stimuleerib soolestiku tööd, aktiviseerib vereringet kõhuõõne piirkonnas, puhituse korral aitab väljutada kõhugaase.
3. Lähteasend – selili lamang. Põlvest kõverdatud jalaga püütakse puudutada põrandat keha vastaspoolel, seejuures õlavöödet põrandalt tõstmata. Harjutus tugevdab selja- ja nimmelihaseid ning stimuleerib soolestiku tööd.
4. Lähteasend – seista põlvedele, toetudes peopesadele või küünarnukkidele, pea on langetatud. Istuda kordamööda tuharatele – vasakule ja paremale poole. Harjutus stimuleerib soolestiku tööd, puhituse korral aitab väljutada kõhugaase.
5. Lähteasend – nagu harjutuses 4. Jalad sirutatakse ja viiakse taha kordamööda, seljast nõtkudes. Harjutus tugevdab tuhara, ja seljalihaseid, aitab parandada vaagnaelundite vereringet.
Puhastumisprotsessi ajal on vaja osutada suurt tähelepanu nahale. Nahk on üks tähtsamaid toksiinide väljutamise organeid. Sarnaselt maksale ja neerudele on nahk võimeline transformeerima toksiine rasvlahustuvatest ühenditest veeslahustuvateks ühenditeks, mida saab organismist neerude kaudu välja viia.
Toksiinide naha kaudu väljutamist soodustab füüsiline koormus, saunaprotseduurid. See tähendab, higistades väljuvad naha kaudu toksiinid. Päevas võib koos higiga välja tulla kuni 450 g toksiine. Kuid see on võimalik üksnes juhul, kui poorid, mille kaudu higi eritub, on avatud. Poore avada on efektiivselt nahka puhastada aitab saun, kontaktdušš, harjamassaaž. Kõik need meetodid on laialt levinud ja neid on kirjeldatud paljudes raamatutes organismi puhastamisest. Me ei hakka neil üksikasjalikult peatuma.
Organismi taastumine
Teil tekkis küsimus – mida taastada, kui organism on puhastunud? Eelkõige on tarvis taastada koed ja need energiaga laadida. Kui organism on puhastatud ja korda tehtud, alustab ta enese taastamise ja uuendamise protsessi.
Sellel etapil on äärmiselt oluline toituda üksnes värsketest ja lihtsalt valmistatud toiduainetest, selleks, et organismi ebasoovitavate ainetega mitte üle koormata. Toiduratsioon peab sisaldama rasvu, kuid vähesel määral. Praetud toitu tuleb vältida. Parem on vältida alkoholi, kofeiini, tubakat ja suhkrut, kõiki lihaliike, eriti punast liha. Taastumisetapil ei maksa end täis süüa kõikidest mittesoovitavatest toiduainetest, mis tekitab seedetraktile suurimat kahju. Kannatab nii kõhunääre kui ka maks, mis lihtsalt ei tule toime koormusega. Tekib kõhuvalu, kõhukinnisus või -lahtisus, ägenevad gastriidid, koliidid jne. Kõige ohtlikum on reaktiivne pankreatiit (kõhunäärme põletik). Selleks, et seda ei juhtuks, tuleb süüa sageli, kuid väikeste portsjonitena. Vastasel korral te riskite kogu puhastumise efekti ära nullimisega.
Vaja on rohkem liikuda, piisavalt värskes õhus jalutada, ujuda, tantsida, tegeleda ükskõik millise teile sobiva füüsilise tegevusega.
Toetus (kaitse)
Pärast seda, kui te olete organismi edukalt puhastanud, taastunud pärast puhastumist, on vaja saavutatud tulemus kinnistada.
Eelkõige piirake toksiliste toiduainete ja jookide sattumist teie organismi. Võimalustmööda vältige väliste toksiinide sattumist oma organismi – töötage korterit remontides respiraatoriga, ärge suitsetage (passiivselt ega aktiivselt).
Sellest, kuidas tervise taastamise perioodil parandada oma toitumise ja elu kvaliteeti, me räägime üksikasjalikumat peatükis “Eluviis”.
Unikaalne kompleksne organismi puhastussüsteem Programm 2 Kolo-Vada Pluss
Dr Olga Butakova
Käesoleval ajal on olemas suur hulk erinevaid organismi puhastamise meetodeid. Kuid vaadeldes organismi saastumise peamisi põhjuseid ja teid, muutub arusaadavaks, et enamik toksiinidest satub organismi seedetrakti kaudu.
Iga meie keha elundi ja raku toitumine sõltub seedesüsteemist. Järelikult on vaja kõigepealt puhastada just seda.
Kohe tekib meil järgmine küsimus: kuidas?
Mõtleme – kas me saame kõrvale heita töö, tegemised ja pere, pühenduda mitu nädalat ja kulutada küllalt palju raha sellele protsessile? Ilmselt mitte. Niisiis, on vaja varianti, mis ei häiriks tavalist elurütmi.
Selline variant on olemas. On olemas süsteem, mis annab stabiilse ja hea tulemuse. See on programm 2 Kolo-Vada Pluss. Selle töötas välja Kanada teadlane Albert Zer, kes testis seda palju aastaid ning tõestas veenvalt selle efektiivsust ja ohutust. Organismi puhastamise süsteem on väga lihtne ja seda on mugav kasutada. See on mõeldud kõigile, kes soovivad puhastada oma organismi harjumuspärases ümbruses, kasutamata aparaate, tehnilisi seadmeid, haiglasviibimist ega keemilisi aineid.
Albert Zer on Kanada arst-toitumisspetsialist, firma RBC teadusliku konsultatsioonigrupi liige. 15 aasta kestel töötab välja kõrge kvaliteediga toidulisandeid, mis on Kanadas väga populaarsed. Käesoleval ajal pühendab ta suurema osa oma ajast valgustustööle. Dr Zer on kahe suurepärase tervisliku toitumise raamatu autor, need on: “Tervise sammud” ja “Iseseisva tervishoiu teooria”.
1. See programm on füsioloogiline. See ei häiri organismi ja seedetrakti tööd, ei muuda kõikide elundite ja elundisüsteemide töörütmi.
2. Põhineb naturaalsetel toodetel ja võtab arvesse orgnismi füsioloogilisi vajadusi.
3. Aitab kaasa puhastusprotsesside mugavale kulgemisele, ei häiri harjumuspärast elurütmi.
4. Programmi Kolo-Vada on väga lihtne kasutada ja see ei nõua erilisi pingutusi. See on koostatud, arvesse võttes organismi puhastamise üldprintsiipe ja koosneb kolmest etapist:
1. etapp –
ETTEVALMISTUS (7 päeva)
Ettevalmistuse eesmärk on aidata organismil puhastumisele häälestuda. Sellel etapil toimub organismi esialgne vabanemine toksilistest ainetest, soolestiku peristaltika stimuleerimine, parasiitidest ja algloomadest (ussnugilistest ja lambliatest) puhastamine, mikrofloora taastamine, antioksüdantne kaitse, pika aja jooksul kogunenud toidujääkide konglomeraatide pehmitamine.
2. etapp –
PUHASTUMINE (4 päeva)
Puhastumine unikaalse sorbendi – kaoliini abil. Tasakaalustatud toetav süsteem vähendab näljatunnet, varustades organismi kõige vajalikuga. Puhastava segu komponendid absorbeerivad mürkaineid ja taastavad soolestiku limaskesta.
3. etapp –
TAASTUMINE (3 päeva)
Seedimisfunktsiooni taastamine kvalitatiivselt uuel tasandil. Kasulikud bakterid asustavad puhastatud seedesüsteemi, ensüümid taastavad seedimisprotsessi, mis on eriti tähtis puhastumisest väljumisel. Vitamiinid ja mineraalained varustavad organismi energiaga. Ravimtaimed avaldavad põletikuvastast toimet, aidates kaasa seedetrakti funktsioneerimisele.
Enne kui asuda puhastusprogrammi rakendamise juurde, palun kontrollige, ega teil ei ole allpool nimekirjas toodud seisundeid või haigusi
Ükskõik millised ebaselge põhjusega palavikud.
Ägedad põletikuhaigused ja ükskõik milliste krooniliste haiguste ägenemised; dekompenseeritud neeru-, maksahaigused, dekompenseeritud südame-veresoonkonna või endokriinsüsteemi haigused (I tüüpi diabeet, türeotoksikoos jms).
Väikesed kivikesed sapipõies.
Mittespetsiifiline haavandiline koliit, Crohni tõbi.
Soolestiku anatoomilised eripärad (allavajumine või suureneud käärulisus).
Veritsevad hemorroidid.
Nakkushaigused.
Lapseiga.
Rasedus.
Sageli tekib küsimus, kas programmil on mingeid kõrvaltoimeid? Jah, kõrvaltoimed on võimalikud. See on seotud sellega, et iga inimese organism on täiesti individuaalne. Igal inimesel on oma eripärad. Millised kõrvaltoimed on siis ilmsiks tulnud kasutamise tulemusena?
Väga harvadel juhtudel – tekib kõhulahtisus (1 inimesel 250-st). Kõige sagedamini on kõrvaltoimeks unisus. Kuid see kõrvaltoime näitab meile puhastamise positiivset aspekti. Kui inimene tunneb unisust, see tähendab, et toimumas on närvisüsteemi, aga nimelt närvirakkude, puhastamise protsess.
Nagu näete alltoodud tabelist, lahendab Programm 2 Kolo-Vada Pluss suurema osa seedimisprotsessis tekkivatest probleemidest
Seedetrakti probleemid / Kolo-Vada Plus komponedid, mis aitavad probleeme lahendada
Häiritud on soolestiku peristaltika / Cascara Sagrada (Paakspuu)
Sapinõristus on raskendatud / Musta pähkli lehed
Ensüümide puudus / Droogisegu nr 2
Kasulike bakterite puudus / DigestAble
Vitamiinide ja mineraalainete puudus / Mega-Atsidofiil, Lutsern, Altimeit
Programmi Kolo-Vada plus komponendid
1. etapp
lahtistid
uriiniajatid
sapiajatid
parasiitide vastane programm
puhastav programm
kasulikud bakterid
peristaltika tugevdajad
kiudained
vitamiinid
mineraalained
antioksüdandid
2. etapp
sorbendid
limaskesta taastajad
parasiitidevastane programm
kiudained
vitamiinid
mineraalained
antioksüdandid
3. etapp
ensüümid
kasulikud bakterid
kiudained
vitamiinid
mineraalained
antioksüdandid
1. etapp
ETTEVALMISTUS (7 päeva)
1.-7. päev (kaasa arvatud) – 14 pakikest, milles igaühes on 10 tabletti (või kapslit). Iga pakike sisaldab:
C-vitamiin ja Altimeit – vitamiinide ja mineraalainete kompleks, tagamaks toitainete tasakaalu kogu programmi kestel.
Mega-Atsidofiil iga kapsel sisaldab baktereid (Lactobacillus acidophilus ja Bifidobacterium lactis), aitab hoida soolestikus normaalset bakteriaalset kooslust.
Cascara Sagrada (Paakspuu) – naturaalne lahtisti, normaliseerib roojamist.
Lutsern varustab organismi peamiste mineraalainetega, on klorofülli allikas, mida nimetatakse vahel “päikesevalguse varaaidaks”.
Droogisegu nr 2 – küüslaugu, punase ristiku, põld-lambaläätse, mõru kvassiapuu, punase salvei, maohaave tääkliilia jt kombinatsioon. Neid ravimtaimi on traditsiooniliselt kasutatud organismi üldpuhastamiseks.
Musta pähkli lehti peetakse üheks tõhusaimaks looduslikuks vahendiks organismi parasiitidest puhastamisel. Kasulike ainete poolest rikas must pähkel normaliseerib suurepäraselt soolestiku peristaltikat.
Iga päev sisse võtta kahe paki sisu, üks kord koos hommikusöögiga, teine – koos õhtusöögiga. Selles etapis valmistatakse organism ette puhastamiseks, mürgised ained viiakse jämesoolde. Organismi varustatakse toitainetega, normaliseerub kogu soolestiku töö. Kui väljaheide muutub liiga vedelaks, siis võtke sisse ainult üks Cascara Sagrada (Paakspuu) tablett päevas.
2. etapp
PUHASTUMINE (4 päeva)
8.-11. päevani kaasa arvatud 8 pakikest, a 8 tabletti (või kapslit). Iga pakike sisaldab Altimeit, Mega-Atsidofiil, C-vitamiin, Lutsern, Cascara Sagrada (Paakspuu), Droogisegu nr 2, Musta pähkli lehed. Iga päev sisse võtta kahe pakikese sisu, üks hommikul, teine õhtul. Lisaks 16 pakikest 12 grammi Kolo-Vada Mix pulbriga (4 pakikest päevas)
Kolo-Vada Mix pulbri koostis:
Kaoliin (4,16 g), mis toimib sorbendina, absorbeerib toksiine seedetraktist. See hämmastav aine absorbeerib (imab endasse) toksilisi aineid 40 korda oma kaalust rohkem! Kaoliin aitab välja viia soolestiku seismajäänud sisu ja muudab kobedamaks kõvastunud, limaga kaetud ladestused soolestiku seintel.
Teelehe seemned (7,08 g), sidrunikoor (0,5 g), letsitiin (0,12 g), kuivatatud must ploom (0,1 g), lagrits (0,01 g).
Kokteili Kolo-Vada Mix valmistamine (programmi teine etapp)
Kallake ühe Kolo-Vada Mix kotikese sisu klaasitäie külma vee või mahla sisse. Segage hoolikalt ja jooge kohe ära, seejärel jooge veel üks klaasitäis vett.
Programmi 2 Kolo-Vada Pluss kasutamise kogemuste põhjal soovitatakse:
1. Kasutage värskeltpressitud ilma suhkru lisandita mahlu, välja arvatud õunamahl. Aga ka tavalised pakkides mahlad ei halvenda oodatavat tulemust, vaid vastupidi, muudavad programmi Kolo-Vada mugavamaks ja meeldivamaks. Eeltoodust hoolimata on soovitatav esimesel pulbri tarvitamise päeval eksperimenteerida nii vee kui ka mahlaga. Osa inimesi, kes on juba selle programmi täieliku kuuri läbi teinud, eelistasid lahustada pulber Kolo-Vada Mix veega.
2. Pulbri lahustamiseks on väga hea kasutada toodet Coral-Mine või mahla, millele on lisatud HydraCel. Eksperimenteerige julgesti!
3. Miks peab mahl või vesi, milles te lahustate pulbri, olema külm? Sooja vee kasutamisel paisub pulber Kolo-Vada Mix nii kiiresti, et saadud lahust on praktiliselt võimatu juua, sest moodustub tihe sültjas mass.
4. Pulber Kolo-Vada Mix pakseneb isegi külmas vedelikus kiiresti, seepärast, valanud selle külma mahla või veega klaasi, segage see kiiresti ja ootamata väikeste pulbriklombikeste lahustumist, jooge saadud kokteil ära.
Toime organismile
Teisel etapil toimub soolestiku puhastamine pulbri Kolo-Vada Mix tugeva paisumise ja sültja massi moodustamise tõttu, millel on hämmastav võime suurt kogust seiskunud soolesisu endasse mähkida. Selle tulemusena väljutatakse pehmenenud väljaheide kergesti organismist. Kasutage pulbri Kolo-Vada Mix lahustamiseks jahutatud puuviljamahla. Mahlaga on pulbrit sisse võtta palju kergem ja meeldivam kui veega. Valige mis tahes mahl vastavalt maitsele. Väga hästi sobib apelsinimahl, kui te ei ole tsitruseliste suhtes allergiline.
Kasutamine
Võtke iga päev, kaks korda päevas, sisse üks pakike tablette (hommikul ja õhtul).
Pulbri Kolo-Vada Mix kokteili võtke sisse 4 korda päevas (iga 3-4 tunni järel). Ärge tarvitage tahket ja vedelat toitu, välja arvatud mahlad, kerged taimeteed ja vesi. Pulber hakkab organismis paisuma ja te ei tunne nälga. Kui soolestiku regulaarse tühjendamisega tekib probleeme, on kasulik teha ööseks sooja veega klistiiri.
3. etapp
TAASTUMINE
12.-14. päev – 6 pakikest, a 8 tabletti (või kapslit), iga pakike sisaldab: Altimeit, C-vitamiin, Mega-Atsidofiil, Lutsern, Cascara Sagrada (Paakspuu), DigestAble, mis sisaldab seedimist stimuleerivaid ensüüme – amülaasi, proteaasi, lipaasi, galaktosidaasi, bromelaiini, tsellulaasi, papaiini, laktaasi. Need seedeendsüümid tagavad hea seedimise pärast dieedi 2. faasi, mil tarbiti üksnes erinevaid mahlu.
Selleks et võimaldada seedesüsteemil taastada järk-järgult tavaline töökoormus, on soovitatav 12. kuni 14. päevani süüa ainult toorest või kergelt keedetud köögivilja, aga valgusisaldusega toidud, näiteks munad, liha jne lisada toiduratsiooni 13. päeval üksnes väikeste portsjonitena.
Sellel programmi etapil võtke sisse ühe pakikese sisu (8 tabletti) kaks korda päevas kolme päeva jooksul. Seejärel võib hakata taas tarvitama tavalisi toidulisandeid. Seedesüsteemi normaalse funktsioneerimise tagamiseks on soovitatav kasutada programmi kaks korda aastas.
Märkus
Ärge segage Kolo-Vada Mix kokteili koostisained varem valmis, segu muutub geeliks vähem kui minutiga. Kui teil on vaja need tööle kaasa võtta, segage need kokku vahetult enne tarvitamist.
Üheksanda päeva lõpus, ja eriti 10. ja 11. päeval on vaja jälgida puhastumise tulemust. See on vajalik informatsiooni ja kontrolli jaoks. Ärge häbenege. Teie isiklik (haigus)lugu – see on teie isiklik asi, aga teave selle kohta võib tuua teile suurt abi tervise hoidmisel tulevikus.
Programmi 2 Kolo-Vada Pluss kasutamise ajal soovitatakse:
1. Pidada dieeti, mis sisaldab veega keedetud putrusid, tooreid, veega hautatud või keedetud köögivilju, puuvilju ja salateid, lihaleemeta köögiviljasuppe, ning keedetud või hautatud kala, madala rasvasisaldusega hapupiimatooteid (keefiri ja jogurteid). Salatikastmeks on soovitatav kasutada oliiviõli või sojakastet. Võib kasutada ka kuivatatud puuvilja, sidruneid, toorest peeti, lehtsalatit ja maitserohelist.
2. Päeva jooksul on tarvis juua 1,5 liitrit vett mineraalainete kompleksiga Coral-Mine ja värskelt valmistatud köögivilja- või puuviljamahla, lisades kõikidesse vedelikesse toodet HydraCel. See aitab paremini puhastada organismi toksiinidest, jääkainetest ja mikroorganismidest.
3. Piirata või välistada oma toiduratsioonis konserveeritud toiduainete ja loomsete toiduinete (liha, linnuliha, piim ja piimatooted, munad jne), samuti pagari- ja kondiitritoodete, kohvi, soola ja suhkru tarbimist.
4. Välja jätta gaaside teket suurendavad toiduained: viinamarjad, õunad, banaanid, pirnid, melonid, kaunviljad (oad, herned, läätsed), kartul, peakapsas, rõigas, redis.
5. Täielikult välistada mis tahes gaseeritud jookide tarvitamine.
Joogirežiim puhastusprogrammi Kolo-Vada Pluss ajal
Puhastamise ajal on vaja tarvitada piisaval hulgal vett. See on vältimatu tingimus igat liiki puhastamise korral.
Peaaegu kõik probleemid, mis tekivad inimestel puhastamise kestel, on seotud vee vähesusega. See avaldub peavalu, kõhukinnisuse, ootamatult tekkivate nahalöövetega, mis annab tunnistust intoksikatsioonist, organismi liigsest happesusest, puhastuskriisidest. Koormus langeb organismi erituselundite süsteemile, mis on vee tasakaalu reguleerijateks: lümfisüsteemile, neerudele, hingamissüsteemile, nahale ja seedetraktile. Just seepärast on nõutav juua puhastamise ajal piisavalt vett – 2 kuni 3 liitrit päevas. Programmis Kolo-Vada näeb optimaalne joomisrežiim välja järgmiselt.
1. ETAPIL
Pakikese nr 1 sisu sisse võtta 1-1,5 tundi enne sööki, peale juues 250-300 ml vett. Ravimtaimede tabletid nõuavad piisavat vedeliku kogust – päevas umbes 600 ml. Lisaks on vaja ära juua 1-1,5 liitrit kompleksiga Coral-Mine rikastatud vett vedeliku üldkoguse taastamiseks.
2. ETAPIL
on vaja suurendada vedeliku kogust. Pakikese nr 2 sisu sisse võttes (kahel korral) tuleb peale juua iga kord 300 ml vett. Kolo-Vada pulbri pakikese sisu on vaja segada 150-200 ml külma koralliveega (st kompleksiga Coral-Mine rikastatud veega), kuivatatud aprikooside ja ploomide kompotivedeliku või külma värskelt valmistatud mahla ja vee seguga (mahl veega pooleks), juua kiiresti ära ja mõne minuti pärast on soovitav ära juua veel 150-200 ml Coral-Mine vett. Kaoliin nõuab veega ühinemist, vastasel korral hakkab see siduma soolestikus olevat vett, mis tekitab dehüdratsiooni ja seetõttu peavalu või muid intoksikatsiooni sümptomeid. Neljale pulbrile ja kahele tabletipakikese nr 2 sisule on soovitatav peale juua umbes 2 liitrit vett. Ja veel 0,5 liitrit on vaja veetasakaalu säilitamiseks.
3. ETAPIL
Pakikese nr 3 sisule (2 korda päevas) on soovitav peale juua 250-300 ml vett, pluss 1,5 liitrit Coral-Mine vett organismi üldise veevajaduse katmiseks.

Programmi 2 Kolo-Vada Pluss eelised võrreldes teiste organismi puhastamise süsteemidega
1. Süsteem sisaldab parasiitidevastast programmi. See on väga tähtis, sest kui inimesel on parasiidid, nii suured kui väikesed (nt naaskelsabad), on talle näljaravi vastunäidustustatud. Toiduta jäetud parasiidid tekitavad raske intoksikatsiooni. Enamik inimesi ei kahtlustagi, et neil on parasiidid. Iga inimene vajab kaks korda aastas profülaktilist parasiitidevastast puhastust. See hoiab ära paljud probleemid. Kuid kuna keemilised ussnugiliste vastased vahendid on väga mürgised, ei saa mingil juhul soovitada neid regulaarselt kasutada. Kolo-Vada kompleks sisaldab ainult looduslikke parasiitidevastaseid aineid, selliseid, nagu musta pähkli lehed, küüslauk jt.
2. Sellist ainulaadset ravivat ja tervistavat tegurit, nagu lühiajaline nälgimine, tunti paljudes riikides iidsest ajast. Nälgimise kasu on raske ülehinnata. Nälgimise ajal toimub seedeelundkonna, vere, lümfi puhastumine, taastub kõikide organismi süsteemide töö, toimub immuunsüsteemi tugevnemine ja palju muud. Kuid kogu mõte on selles, et nälgima peab õigesti, järgides loodusseadusi ja arvesse võttes organismi füsioloogilisi vajadusi.
Teisel või kolmandal nälgimise päeval toimub tavaliselt väike toksiinide eraldumine, mis tekib laguainete ja roiskumissaaduste kogunemisest organismis. Kui protseduuri ebaõigesti läbi viia, võivad tekkida komplikatsioonid. Albert Zer võttis selle arvesse ja lisas nälgimise etapil programmi sorbendi – kaoliini (valge savi). Savi raviomadusi teatakse Hiina keisridünastiate ajast, kes pärimuste kohaselt olevat teadnud nooruse ja pikaealisuse retsepti. Kaoliinil on unikaalne omadus: paisudes seob see (absorbeerib) toksilisi aineid, hoides neid kindlalt kinni ja neid organismist välja viies. Kolo-Vada Pluss – see on maailma esimene puhastusprogramm, millesse kuulub sorbent. See vähendab oluliselt atsidootilise kriisi tekkeriski.
3. Süsteemi väga tähtis eripära on see, et selle kosseisu on lisatud ensüümid ja kasulikud bakterid. Teadlaste andmeil on 80% inimestest soolestiku düsbakterioosi ja ensüümide aktiivsuse häirumise tunnuseid.
4. DigestAble – see on naturaalne toode, mis taastab seedesüsteemi töö pärast 4-päevast nälgimist tänu selle kosstisesse kuuluvatele taimsetele ensüümidele. Mega-Atsidofiil võimaldab 14 päevaga taastada kasulike bakterite koguse ja kvaliteedi soolestikus.
Tulemused
Tulemused, mis saavutatakse pärast Programmi 2 Kolo-Vada Pluss läbimist (toime organismile):
Taastab maksa, neerude, kõhunäärme töö.
Nahk puhastub.
Paraneb südame-veresoonkonna tegevus.
Alaneb kaal (3 ja rohkem kilo).
Hingeõhk muutub värskemaks.
Väheneb allergia.
Paraneb sugunäärmete töö.
Organism puhastub parasiitidest ja algloomadest.
Taastub immuunsus.
Oluliselt vähenevad peavalud.
Paraneb liigeste funktsioon.
Paraneb energiatase.
Igasuguste krooniliste haiguste kulg muutub kergemaks.
Dr Olga Butakova tutvustab puhastusprogrammi 2 Kolo-Vada Pluss kasutamist (video vene keeles):
Teid “balsameerivad” toiduained
On olemas nimekiri toiduainetest, mille tarvitamine pole ohutu;
1. MAITSETUGEVDAJAD
Kõige levinum neist on naatriumglutamaat. Seisund, mida nimetatakse hiina restorani sündroomiks, võib tekkida absoluutselt igal inimesel kõigest 20 minutit pärast seda, kui tühja makku jõuab naatriumglutamaati sisaldav toit. Selle seisundi tüüpilised sümptomid on peavalu, põletav tunne kaela piirkonnas, valu rinnus, iiveldus, higistamine ja veretulv pähe, näo ja kaela punetus. Naatriumglutamaati sisaldavad toidud: idamaise köögi road, pakisupid, sojakastmed, pakikastmed (kiirelt valmistatavad), erinevad kastmed.
2. NITRAADID
Kasutatakse konservantidena paljudes toiduainetes. Neid lisatakse isegi sealihale, andmaks lihale roosat värvust. Väga tugevalt mõjub inimese organismile, eriti hingamissüsteemile vääveldioksiid (seda võidakse nimetada ka naatriummetabisulfiit, kaaliummetabisulfiit, bisulfiit, naatriumsulfiit, kaaliumsulfiit) ja naatriumbensonaat. Reaktsioonid võivad olla peavalu, nahalööbe, nõgestõve kujul.
Toiduained, mis võivad sisaldada vääveldioksiidi:
puuviljamahlad;
kontsentreeritud karastusjoogid;
kuivatatud puuviljad – vääveldioksiidiga töödeldakse meil õunu, pirne ja suuremat osa aprikoosidest.
Vääveldioksiidiga töödeldud kuivatatud puuvilju on soovitatav leotada mõni minut leiges vees, siis läheb enamik vääveldioksiidist üle vette;
vein, õlu;
kastmed;
marinaadid.
Toiduained, mis võivad sisaldada naatriumbensonaati:
puuviljamahlad;
karastusjoogid;
puuviljatükikesi sisaldavad toiduained.
3. SUHKRUASENDAJAD
Kõik, välja arvatud naturaalsed, nt stevia.
4. VÄHESOOLANE KALA JA KALAMARI
Töötlemise käigus lisatakse upotropiini (ehk heksametüleentetramiini). See aine on formaldehüüdi eelkäija.
5. GENEETILISELT MODIFITSEERITUD TOIDUAINED:
sojaoad;
maapähklid;
konserveeritud rohelised herned ja mais;
kartulid.
6. KÕIK TOOTED, MILLELE ON LISATUD NATURAALSETEGA IDENTSEID LÕHNAAINEID
Selliste toodete hulka kuuluvad: roheline ja must tee, erinevad pudrud, karamellid (eriti imporditud), importjäätis ja -džemm. Need sisaldavad väga palju suhkrut, keemilisi lisaaineid, värvaineid, asendajad jne. Ühesõnaga, ei mingit kasu. Need “maiustused” võivad vallandada gastriiti ja muid seedetrakti haigusi ning erinevaid hammaste ja igemete haigusi ning erinevaid hammaste ja igemete haigusi, mida meeil ei väsi meenutamast hambapasta tootjaid televisioonis.
7. SUHKRUT SISALDAVAD MAISIHELBED, -PULGAD JA MÜSLID
Tegelikult pole neis suhkur, vaid suhkruasendajad
8. KÕIK KIIRTOIDUD (FAST FOOD)
Kõige kiirem toit – need on beljaššid, tšeburekid, kebabid ja üldse kõik, mida praetakse – on väga kahjulik. Sest et kõike seda praetakse sageli ühe ja sama õliga, mida ei vahetata mitu päeva. Tulemuseks on kantserogeenid. Pealegi töödeldakse kiirtoitu erinevate antioksüdantidega, selleks, et see ei rikneks, ning värvainetega, neisse lisatakse naatriumglutamaati (maitsetugevdajat). Aastatega toob selline toitumine kaasa seedehäired – koliidi, gastriidi, kõrvetised, kõhukinnisuse jms.
Teine kiirtoidu variant – need on kuivikud, pähklid, krõpsud, mis põhjustavad samuti aastatega erinevaid haigusi ja rasvumist.
9. VORSTID, VIINERID NING SUITSUTATUD LIHA JA KALA
Vorstid, viinerid, pekilisandiga sardellid, pelmeenid jne. Tooted, mida me ostame kõige sagedamini, sisaldavad rohkem aroomi- ja värvaineid kui liha.
Paneme tähele, et suitsutatud liha ja kala on samuti sattunud sellesse nimekirja suure kantserogeenide sisalduse tõttu. Need moodustuvad toodete töötlemisel – ja see aine on bensopüreen.
Lisaks sellele läheb üha rohkem tootjaid üle geneetiliselt muundatud tooraine kasutamisele. Näiteks viinerid ja vorstid koosnevad 80%(!) ulatuses geneetiliselt muundatud sojast. Üks tükike suitsuvorsti aga sisaldab nii palju fenooliühendeid, nagu inimene hingab linnas sisse ühe aasta jooksul! Fenool on äärmiselt mürgine.
10. PUU- JA KÖÖGIVILJAD, SÄILITUSAINETEGA TOIDUAINED
Isegi kõige kasulikumad ja naturaalsemad toiduained võivad muutuda kahjulikeks, kui on kasvatatud näiteks maantee või tehase lähedal. Pärast selliste köögiviljade söömist võib saada üsna korraliku koguse bensopüreeni ja muid vähki tekitavaid aineid.
Mis puutub säilitusainetesse, siis need võivad sisaldada naatriumglutamaati. Selle aine mürgistus avaldub peavaluna, veresoonte spasmidena ja isegi ainevahetushäiretena.
Imporditud puu- ja köögiviljad on kaetud vahataoliste keemiliste ainetega. Neid aineid on väga raske organismist välja viia.
11. ŠOKOLAAD, ŠOKOLAADIBATOONIKESED
Tuletage kohe praegu meelde Snikers’it või Mars’i. Millest need koosnevad? Te ütlete, et pähklitest, karamellist, nugatist ja šokolaadist. Hoopiski mitte. Tegelikult on see hiigelkogus kaloreid koos keemiliste lisaainete, värvainete ja lõhnaainetega.
Nii et batoonikeste “kasu” on ilmne …
Šokolaad – ainult valge või must. Nendesse šokolaadiliikidesse on raske lisada aroomi- ja värvaineid. Tehnoloogia ei võimalda.
12. MAJONEES
Majonees on täis transrasvu, mis on kantserogeensed ja lisaks põhjustavad kolesteroolitaseme tõusu. Majoneesi ei tohi süüa, eriti plastpakendites olevat. Kas teate, et äädika toimel erituvad plastikust kantserogeensed ained, msi satuvad märkamatult koos salatite või pelmeenidega meie magudesse? Majonees sisaldab hiigelkoguses säilitusaineid ja stabilisaatoreid. Kui väga tahate majoneesi, siis koju tulles pange see plastpakendist klaas- või keraamilisse nõusse.
Helista poole tunni pärast, praegu ma söön
Õige toitumise põhimõtted
1. Kui ma söön – ma olen kurt ja tumm. Peab keskenduma toidule, seedimisprotsessile.
2. Sööme aeglaselt ja kiirustamata.
3. Närime toitu hoolikalt. India joogid soovitavad närida iga toidupalukest vähemalt 33 korda. “Tahket toitu peab jooma, vett aga on vaja süüa.” See tähendab, närida seni, kuni toit muutub vedelaks. Vett on vaja juua aeglaselt ja hoolikalt.
4. Olla positiivne. Vaatamata stressidele ja igapäevaelu probleemidele on vaja püüda “plussis” olla.
5. Sööma peab regulaarselt.
6. Sööme siis, kui tahame süüa. Sööme seda, mida tahame, ja niipalju kui tahame.
7. Sööme hoolikalt. Omaenda lauanõud. Kindel koht söömiseks. Ainult laua taga.
8. Mitte tegelda söömise ajal millegi muuga. Tähtis on mõista, et kogu meie tähelepanu peab olema keskendatud söömisprotsessile ja toidule. See on oluline, sest kui söömise ajal lugeda või telerit vaadata, me ei kontrolli oma söömisega seotud käitumist.
Töötlemata toit. Elus toit.
Töötlemata toit. Elus toit.
Eluviisi muutmine
Nagu me juba rääkisime päris selle raamatu alguses, tekib 95% kõikidest haigustest ebaõige eluviisi tõttu. Mida te arvate, miks nimetatakse selliseid haigusi nagu vähk, hüpertoonia (kõrgenenud arteriaalne vererõhk) ja diabeet, “eluviisi haigusteks”? Just sellepärast, et need tekivad ebaõige ja ebatervisliku eluviisi tõttu.
Kui te kuulute nende inimeste hulka, kes söövad iga päev kiirtoidukettides, kallavad toidule peale liitreid kohvi, on istuva eluviisiga, lähevad harva värske õhu kätte, on pidevas stressis, hakkavad värisema üksnes füüsilistele harjutustele mõtlemisest, siis peab oma eluviisi üle järele mõtlema.
Me jätkame toiduga keemiliste ainete tarvitamist, mis põhjustavad paljusid raskeid haigusi.
Kõige hirmsama kuriteo iseenda vastu me paneme toime, kui me ei soovi loobuda harjunud eluviisist. Praktiliselt kõik haigused, olgu see diabeet, südamehaigused või depressioon, saavad alguse ebatervest eluviisist.
Hävitavad harjumused nagu suitsetamine, alkoholism, narkootikumide tarvitamine, füüsilise koormuse puudumine, halb toitumine – aitavad kaasa eluviisihaiguste tekkele.
Peaaegu kõikide haiguste universaalne ravivahend on eluviisi muutmine, mis hõlmab tervislikku toitumist, regulaarset füüsilist koormust, psühholoogilise pinge maandamist ja kahjulikest harjumustest loobumist. Isegi väikesed sammud õige eluviisi suunas – need on sammud kohe saadava autasu poole. Tasub teil regulaarselt füüsilisi harjutusi tegema hakata ja te avastate, olete võimelised kontrollima oma isu, teil tekib harvem soov suitsetada.
Kõige tähtsam on mõista, et teie eluviis ei ole parim. Veendudes selles, te mõistate, et suudate seda muuta.
Iga eluviisi muutus, eesmärgiga parandada ja tugevdada tervist, viib teid lähemale paljudele teistele positiivsetele muutustele. Kui hakkate õigesti toituma, ei lähe kaua, kui tekib tahtmine tegelda spordiga või vastupidi.
Esimene samm, et mida teil tuleb teha ja see on suurim samm – see on tunnistada omaenda vastutust oma tervise ja oma eluviisi eest. Seejärel tuleb teil korraldada oma aeg selliselt, et seda jätkuks kõikidele kasutoovatele tegevustele. On vaja vähendada miinimumini ajakulu kahjutoovatele tegevustele. Usaldage oma organismi, ja ta leiab ise, milline toit ja milline eluviis talle sobib.
Ärge lootke, et muutused leiavad aset üleöö. Pidage meeles, et teie harjumuste kujunemisele kulus palju aastaid. Nii et ka nende muutmine vajab aega. Siiski, kui te peate kinni tervislikest eluviisidest, saate taas oma kehaga sõpradeks. Saate koos temaga töötada tervise tugevdamisel ja vähendada miinimumini meditsiinilise sekkumise vajadust.

TEE SIIN TASUTA CORAL CLUB KLIENDINUMBER SELLELT LINGILT : https://ee.coral-club.com/registration/?REF_CODE=888010056163
Liitudes läbi selle lingi olen sulle personaalne nõustaja .
Saad infot kõikide terviseprogrammide kohta.
Või saada mulle email et soovid kliendinumbrit, siis teen ise Sulle selle.
Kõik Coral club tooted koheselt -20% jaehinnast.
Kliendinumber ei kohusta millekski, ostad vaid neid tooteid mida soovid/vajad. marjelei@hotmail.com
Kui oled liitunud ja soovid tooteid, kirjuta kõigepealt minule, annan parimad nõuanded, kuidas tooteid kõige kergemini on võimalik sinuni toimetada.