TEEPUUÕLI- TEA TREE OIL

Üks väike tilk teepuuõli teeb imet!
Teepuuõli on tõhus ka akne ja vistikute vastu:
Näib uskumatu, et üks õlitilgake aitab nohu vastu, leevendab hambavalu, peletab vistrikke, parandab haavu ja tõrjub jalaseeni. See on vaid väike loetelu teepuuõli ravivõimetest.
Apteeker Eha Pukka kinnitab, et teepuuõli on tõepoolest universaalne ravivahend, mida üha innukamalt ka nõutakse. «Väike pudelike teepuuõli võiks kuuluda iga pere kodusesse ravimivarusse,» soovitab ta kõigile.
Imeõli seljatab bakterid
Teepuuõli on antiseptilise toimega ja tema kasutusala lai: kõikvõimalike bakteritega võitlemisest põletike peletamiseni. Pukka teavitab, et kuna looduslik teepuuõli pole väga vänge, võib seda panna vistrikele, väiksematele haavadele ja ohatistele lahjendamata kujul. Kui tervendamist vajab suurem kehapind, tuleb õli siiski lahjendada. Teatud juhtudel piisab sellestki, kui segada mõni tilk teepuuõli tavakasutuses oleva šampooni, kreemi, toiduõli või lihtsalt kuuma vee hulka. Apteegist teepuuõli ostes soovitab Pukka selle kvaliteeti uurida. Selle saab pudelilt välja lugeda teatud näitajate järgi, mida aitavad selgitada apteekrid.
Vinnipunnid kardavad
Kosmeetikatööstuses on teepuuõli hinnatud osis – sellele on rajatud terved tootesarjad näo, keha, suu ja jalgade hoolduseks. Viru keskuse kaupluse The Body Shop müüja Merje Loik tutvustab teepuuõli sisaldavat näohooldussarja, mis toimib suurepäraselt rasusel ja probleemsel nahal. «See on teismeliste seas menukas sari, kust ostetakse innukalt nii vistrikupulki, näomaske, puhastavaid salvrätikuid kui kõike muud,» kiidab ta. Loik selgitab, et kõiki sarja tooteid ei pea koju muretsema. Piisab, kui igaüks leiab endale mõne sobiva, näiteks puhastuseks ja kiireks vistrikuabiks.
Kuidas kasutada teepuuõli?
Vistrikud, akne: Puhasta õlise vatitikuga muret tekitavaid kohti paar korda päevas. Suurte pindade puhul lahjenda vahekorras üks osa õli ja kümme osa alusõli.
Kõõm, täid, sügelus: Sega 5–10 tilka teepuuõli tavašampooni hulka. Hoia šampooni enne väljaloputamist mõni minut peas.
Nohu, põsekoopapõletik: Tilguta taskurätile 3–5 tilka teepuuõli ja hinga õliaure sisse. Määri õli ka ninna, nina peale või laubale.
Igeme- ja hambavaevused: Sega 5–7 tilka teepuuõli kruusitäie veega ja loputa sellega suud paar korda päevas. Lahjendamata õli võib määrida valutavale kohale.
Köha ja kurguvalu: Lisa 10 tilka teepuuõli kuuma vette ja hinga kuuma auru ettevaatlikult sisse. Kurgule võib teha ka teepuuõliga kompressi.
Külmavillid, ohatis: Tupsuta õli haigele kohale vähemalt kolm korda päevas. Et vill ei lõhkeks, määri sellele õli kohe pärast ilmumist.
Kriimustused, haavad, põletused: Tilguta lahjendamata teepuuõli vähemalt kaks korda päevas põletada või kriimustada saanud kohale või haavale.
Lihasvalu, reuma, nikastus: Hõõru haiget kohta teepuuõliga. Soovi korral võib teelusikatäie teepuuõli lisada ka vannivette.
Raseerimine, vahatamine: Pärast karvade eemaldust rahusta nahka teepuuõliga. Kasuta loputusvedelikku: 0,5 l kohta 8–10 tilka teepuuõli.
Jalanahaseen, jalgade higistamine: Tee jalgadele soojaveevanni (kausis), kuhu on lisatud vähemalt 10 tilka lahjendamata teepuuõli.
Kus kasvab teepuu?
Melaleuca alternifolia ehk teepuu kasvab Austraalia subtroopilistel rannikualadel. See on madalakasvuline taim, mis kasvab harva kõrgemaks kui kuus meetrit. Teepuul on rohelised nõeljad lehed ja valkjad õied. Teepuuõli destilleeritakse taime lehtedest ja noortest võrsetest. Õli on värvitu või kahvatukollane ning terava, kamprit või eukalüpti meenutava aroomiga.
Teepuuõli saadakse taime lehtedest ja noortest võrsetest.
Kuigi aborigeenid on kasutanud taime peenestatud lehti haavade, putukahammustuste ja nahahaiguste ravimiseks juba sadu aastaid, avastas kaasaegne teadus teepuuõli alles 1925. aastal.
Doktor Arthur Penfoldi laboratoorsed uuringud tegid kindlaks, et õli antiseptilised omadused on 12 korda tugevamad kui karboolhappel (fenoolil), tol ajal enim kasutatud antiseptikul.
Austraalias Queenslandi ja Uus-Lõuna-Walesi osariigi subtroopilistel rannikualadel kasvavast teepuupõõsast valmistatavat teepuuõli tutvustab Tartu Ülikooli Kesklinna apteegi käsimüügi osakonna farmatseut Urve Kivilaid.
l Teepuuõli on teadaolevalt ainuke eeterlik õli, mis toimib tõhusalt kolme tüüpi infektsiooni põhjustavate organismide - bakterite, seente ja viiruste - vastu. Õli on lisaks ka esmaabivahend.
See sisaldab üle saja komponendi ja on üks väheseid õlisid, mida võib kasutada ka lahjendamata.
* Kuna õli ei kahjusta nahka, sobib seda kasutada mädapaisete, haavade (õli soodustab haavade kinnikasvamist) ning haavaümbruse desinfektsiooniks.
* Maailmas on teepuuõli tuntud kui nahahaiguste, hingamisteede ja seenhaiguste ravija. Seda kasutatakse ka mitmesuguste kosmeetikatoodete ja pesemisvahendite koostises.
100-protsendilise teepuuõli (Balscand OÜ) kasutamine:
* Kriimustused, väikesed lõikehaavad. Puhastada, määrida õliga 2-3 korda päevas.
* Vistrikud. Puhastada õlise vatitampooniga 2-3 korda päevas. Suurte pindade korral õli lahjendada veega (1 osa õli, 10 osa vett).
* Jalanaha seen. Määrida õliga 1-3 korda päevas 2 nädala jooksul.
* Putukahammustus. Määrida õliga valutavat kohta kohe pärast hammustust.
* Külmavillid. Määrida külmavilli 3-4 korda päevas viie päeva jooksul.
* Kerged põletused. Põletushaav tuleb loputada külma veega ja seejärel õliga määrida. Õli võib lahjendada veega (1 osa õli, 10 osa vett).
* Lihasevalud. Määrida lihaseid õliga, masseerida. Seda võib teha ka enne ja pärast kehalisi harjutusi. Soovi korral võib vannivette segada 1 teelusikatäis õli.
* Nina- ja hingamisteede tursed. Lisada 1 teelusikatäis õli inhalaatorisse või auruvannivette.
* Haavandid suuõõnes, hambavalu. Määrida valutavat kohta kaks korda päevas seitsme päeva jooksul.
* Koduloomade kirbud hävivad pärast pesu teepuuõli lahusega (kausitäie vee kohta 5-10 tilka õli).
Doseerimine:
Teepuuõli on üks väheseid eeterlike õlide seas, mida võib kasutada lahjendamata kujul — see ei kahjusta limaskestasid. Teepuuõli on eriti sobiv nahavigastuste (kriimustused, lõikehaavad), ummistunud nahapooride, vistrike ja muude nahavigastuste hooldamisel. Ehkki seda võib kasutada lahjendamata kujul, võiks siiski suuremate nahapindade määrimisel õli lahjendada (1 osa õli 4 osa taimset rasvõli).
Nahaõlid/massaaž: 1-6 tilka kahe teelusikatäie alusõli (taimne rasvõli) kohta
Inhalatsioon: ca 6-8 tilka kuuma veega täidetud kruusi
Vann: reeglina 6-7 tilka vannivette. Õlid, millel on tugev ärritav toime, 1-2 tilka.
Saun: Ligikaudu 8 tilka leilivette, lavalaudadele või ?põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest.
Lapsed vanuses kuni 18 kuud:
Massaaž: 1 tilk eeterlikku õli 5ml alusõli kohta. Ärritava toimega õlisid mitte kasutada.
Vann: 1 tilk eeterlikku õli lahjendatuna 5ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas
Lapsed vanuses 18 kuud kuni 12 aastat:
Massaaž: 1-2 tilka eeterlikku õli 5ml alusõli kohta.
Vann: maksimaalselt kuni 4 tilka eeterlikku õli lahjendatuna 10ml alusõlis (taimne rasvõli) või rasvases piimas
Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 8 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli.

TEE SIIN TASUTA CORAL CLUB KLIENDINUMBER SELLELT LINGILT https://coralorder.com/et/registration/…
Liitudes läbi selle lingi olen sulle personaalne nõustaja .
Saad infot kõikide terviseprogrammide kohta.
Või saada mulle email et soovid kliendinumbrit, siis teen ise Sulle selle.
Kõik Coral club tooted koheselt -20% jaehinnast.
Kliendinumber ei kohusta millekski, ostad vaid neid tooteid mida soovid/vajad. marjelei@hotmail.com
Kui oled liitunud ja soovid tooteid, kirjuta kõigepealt minule, annan parimad nõuanded, kuidas tooteid kõige kergemini on võimalik sinuni toimetada.